MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Studenci nie unikają żywności, która ich uczula


Frytki

Mimo iż studenci są dorosłymi ludźmi, bez względu na wiek rzadko stosują się do zaleceń immunologów i alergologów, unikając stosowania zastrzyków z adrenaliny w cięższych przypadkach alergii i nie ograniczając spożywania tych pokarmów, które im szkodzą.

Współlokatorzy, przyjaciele i pracownicy uczelni nie wiedzą jak pomóc studentom, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny czy inne ostre stadium alergii. Studenci nie unikają żywności, która ich uczula.

Najnowsze badania przeprowadzone na University of Michigan Health System pokazują, że studenci nie są przewidujący i nie umieją przewidzieć reakcji swoich organizmów na alergeny pokarmowe. W jakiejś mierze winę za ten stan rzeczy ponosi brak edukacji dotyczącej alergii pokarmowych na poziomie szkół średnich, by jak najwięcej osób było przeszkolonych, jak się zachować w sytuacji ostrych reakcji w swoim najbliższym otoczeniu, by miało świadomość, że alergia jest problemem funkcjonującym wokół nich, z którym mogą się zetknąć na każdym kroku i może prowadzić nawet do zagrożenia życia.

Ads code goes here

Już na etapie szkolnym powinna być prowadzona edukacja, dzięki której młodzież dowie się, jak wiele produktów żywnościowych może wywołać alergię i jak się zachować widząc jej objawy u kolegów.

StudentAlergia pokarmowa, występująca u 3,7 proc. dorosłych, choć dotyczy bezpośrednio rzesze studentów jest bagatelizowana przez ponad połowę z nich, mimo że wystąpiły u nich już wcześniej reakcje.
60% z najbliższych kolegów czy współlokatorów studentów z alergią miało świadomość o tej ich dolegliwości.
Ok. 43% studentów z dolegliwościami alergicznymi (alergia pokarmowa) jest w posiadaniu środków zaradczych, a tylko 20% wszystkich studentów z poważnymi reakcjami w alergii pokarmowej miało zastrzyki z adrenaliną, zalecaną przy tego typu problemach.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij