Sposoby na zdrowe i piękne stopy

Pędzimy do sklepu i tam na półce znajdujemy przynajmniej kilkanaście peelingów, tyle samo kremów do stóp. Jeden lepszy od drugiego, o cudownym działaniu, a często i natychmiastowych efektach. Co zatem wybrać?

Czytaj etykiety

Producenci są zobowiązani do umieszczania na nich składu kosmetyku. Jeśli nie wiesz, co oznaczają obco brzmiące nazwy, najpierw się upewnij. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową podejrzaną nazwę i wszystko już wiesz. Najczęściej nie są to składniki obojętne dla zdrowia, a wręcz przeciwnie.

Sposoby na zdrowe i piękne stopyBez paniki. Są już producenci, którzy rezygnują z tych niebezpiecznych składników na rzecz naturalnych. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz kosmetyk, który zaspokoi Twoje potrzeby. I nie zawsze będzie on dużo droższy od tego pełnego chemii, choć przyznać trzeba, że na razie większość z nich jest droższa. Jest jednak i na to rada.

Domowe sposoby na zdrowe i  piękne stopy

Mówimy czasem, że stare, sprawdzone sposoby naszych babć są najlepsze. I coś w tym jest. One przecież też chciały być piękne, a nie dysponowały naszym arsenałem. Jak sobie radziły? Oto kilka niedrogich, łatwych i skutecznych domowych sposobów na pielęgnację stóp.

Zacznijmy od kąpieli. To bardzo ważny dla stóp zabieg. Pozwala im odpocząć, pobudza krążenie, no i zmiękcza skórę przed kolejnymi zabiegami.