KOSMETYKI Życie z alergią

Sonoforeza – ultradźwięki też dla skóry alergicznej

Kobieta

Przez kosmetologów określany jest jako skuteczny i bezpieczny – nawet dla najbardziej wrażliwego typu skóry.

Jak działają ultradźwięki?

Gdy rozsmarujemy na skórze krem, tylko nieliczne substancje w nim zawarte mają szansę przedostać się do głębszej warstwy naskórka. Grubsze cząsteczki pozostają na zewnątrz, nie przynosząc tak skutecznych efektów.
Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możliwe jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry wszystkich składników rozprowadzonych na ciele. Fale ultradźwiękowe wywołują delikatne, niezauważalne dla ludzkiego oka drgania, które powodują bardzo szybkie przemieszczanie się cząsteczek kremu, a także szybszy przepływ krwi i limfy. Wytwarzane w ten sposób ciepło odpręża i rozluźnia mięśnie. Ułatwia to wnikanie w głąb skóry zarówno aktywnych substancji pielęgnujących, jak i leczniczych.

Przebieg sonoforezy

SonoforezaPrzed zabiegiem kosmetyczka wykonuje demakijaż i dokładnie oczyszcza twarz lub inne miejsce, w którym ma być przeprowadzona sonoforeza (np. pośladki przy masażu antycellulitowym). Następnie na skórę nakłada się ampułkę ze specjalnie dobraną substancją aktywną. Wprowadza się ją w głębokie warstwy naskórka za pomocą niewielkiej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny.
Stosowane substancje aktywne to odpowiednie witaminy i mikroelementy, dobierane w zależności od potrzeb – dla skóry odwodnionej, starzejącej się, z przebarwieniami czy ze zmianami skórnymi. Sonoforeza może być stosowana bez przeszkód do każdego rodzaju skóry i każdego problemu dermatologicznego.

Jest przeznaczona dla każdego typu skóry, również z problemami alergicznymi, atopowym zapaleniem skóry, nadmierną wrażliwością czy trądzikiem różowatym oraz przebarwieniami i bliznami. Można ją bez przeszkód stosować w każdym wieku, także jako profilaktykę anty-aging oraz na zmniejszenie dolegliwości związanych z menopauzą (cera naczyniowa, rumieniec, uderzenia gorąca).

Jakie są efekty zabiegu?

Poza regeneracją i odżywieniem skóry sonoforeza powoduje –

  • odprężenie i rozluźnienie mięśni
  • lepszy przepływ krwi i limfy
  • wzmocnienie naczyń krwionośnych i zmniejszenie rumieńca
  • poprawienie metabolizmu
  • zwiększenie nawilżenia skóry
  • ujędrnienie
  • spłycenie zmarszczek
  • likwidacja przebarwień i blizn
  • wygładzenie skóry i zmniejszenie cellulitu.

Dzięki połączeniu sonoforezy z innymi zabiegami można zmaksymalizować pożądane efekty, np. dla cery alergicznej i bardzo wrażliwej – na przygotowaną przez masaż ultradźwiękowy cerę położyć maseczkę z alg.

Czy są przeciwwskazania?

SonoforezaAlergia na składniki aktywne preparatu używanego podczas zabiegu (u osób wrażliwych zaleca się zastosowanie próby), stany zapalne skóry, niezagojone ranki, choroby wirusowe i bakteryjne skóry, nowotwory, znamiona, ciąża i karmienie, menstruacja, choroby żył, choroby serca, rozrusznik serca, implanty i metalowe protezy, stwardnienie rozsiane oraz padaczka są przeciwwskazaniami do stosowania tego zabiegu.

Sonoforeza to jednak jeden z bezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych na rynku, który może poprawić wygląd i kondycję skóry. Na pełne efekty przyjdzie nam jednak poczekać, ponieważ jeden zabieg nie wystarczy, aby skóra np. twarzy od razu nabrała blasku.
Najskuteczniejsza okazuje się seria 10 zabiegów w odstępie 1-4 tygodni. Za każdy zabieg zapłacimy około 50 zł.
(M.Witczak)