Kobieta

Przez kosmetologów określany jest jako skuteczny i bezpieczny – nawet dla najbardziej wrażliwego typu skóry.

Jak działają ultradźwięki?

Gdy rozsmarujemy na skórze krem, tylko nieliczne substancje w nim zawarte mają szansę przedostać się do głębszej warstwy naskórka. Grubsze cząsteczki pozostają na zewnątrz, nie przynosząc tak skutecznych efektów.
Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możliwe jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry wszystkich składników rozprowadzonych na ciele. Fale ultradźwiękowe wywołują delikatne, niezauważalne dla ludzkiego oka drgania, które powodują bardzo szybkie przemieszczanie się cząsteczek kremu, a także szybszy przepływ krwi i limfy. Wytwarzane w ten sposób ciepło odpręża i rozluźnia mięśnie. Ułatwia to wnikanie w głąb skóry zarówno aktywnych substancji pielęgnujących, jak i leczniczych.

Przebieg sonoforezy

SonoforezaPrzed zabiegiem kosmetyczka wykonuje demakijaż i dokładnie oczyszcza twarz lub inne miejsce, w którym ma być przeprowadzona sonoforeza (np. pośladki przy masażu antycellulitowym). Następnie na skórę nakłada się ampułkę ze specjalnie dobraną substancją aktywną. Wprowadza się ją w głębokie warstwy naskórka za pomocą niewielkiej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny.
Stosowane substancje aktywne to odpowiednie witaminy i mikroelementy, dobierane w zależności od potrzeb – dla skóry odwodnionej, starzejącej się, z przebarwieniami czy ze zmianami skórnymi. Sonoforeza może być stosowana bez przeszkód do każdego rodzaju skóry i każdego problemu dermatologicznego.