ŻYCIE INTYMNE Życie z alergią

Seks bez zobowiązań. Tych kilku zasad powinnaś przestrzegać

seks bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań to dziś coraz częściej spotykane rozwiązanie. Ludzie nie zawsze mają siły i czas na budowanie związku, co nie oznacza, że pozbyli się potrzeb natury erotycznej. Seks bez zobowiązań jest w porządku pod warunkiem, że będziesz przestrzegała tych kilku zasad.

Prezerwatywa to podstawa

Choroby weneryczne, HIV, HCV, HBV i HPV szerzą się jak szalone przez ludzką lekkomyślność. Ludzie traktują ciążę jak największy dramat i zabezpieczają się tabletkami antykoncepcyjnymi lub spiralami. Niestety, chronią one tylko przed niechcianą ciążą, ale nie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Taką właściwość ma tylko prezerwatywa. Musisz stosować ją zawsze, jeśli nie chcesz przypłacić zdrowiem za chwilę przyjemności. Seks jest fajny, ale pod warunkiem, że bezpieczny.

Seks oralny i analny też grozi zakażeniem

To nie jest tak, że ten rodzaj seksu jest lepszy i bezpieczniejszy od innych form współżycia.  Niestety, seks oralny i analny także mogą doprowadzić do zakażenia kiłą, wirusem HIV etc. Warto to mieć na uwadze.

Poznaj lepiej faceta, z którym się spotykasz

Nigdy nie idź do łóżka z kimś, kogo słabo znasz. Najlepiej na seks bez zobowiązań wybrać któregoś kolegę, który cię pociąga fizycznie i jest wolny. Przynajmniej wiesz, że nie skończysz w domu publicznym odurzona narkotykami. Nigdy nie ryzykuj, jeśli facet wydaje się podejrzany i nie wzbudza twojego zaufania, to nie idź z nim do łóżka.

Umów się z nim w hotelu

Lepiej nie umawiać się w domu żadnego z was. On może cię okraść, a jeśli pójdziesz do niego, możesz mieć problem z opuszczeniem mieszkania. Hotel wydaje się najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż są w nim osoby trzecie, które w razie potrzeby możesz poprosić o pomoc.

Bądź trzeźwa

Na seks bez zobowiązań najlepiej umówić się, gdy obydwoje jesteście trzeźwi. Staraj się zachować jasność umysłu, aby nie podjąć ryzykownych zachowań seksualnych. Zdrowie i życie masz tylko jedno!