Moda alergika

Powody, dla których nie warto kupować sztucznej biżuterii

Powody, dla których nie warto kupować sztucznej biżuterii

Od pewnego czasu sztuczna biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Zwłaszcza młode kobiety wolą kupować kolczyki czy naszyjniki w sieciówkach aniżeli u jubilera. Przedstawiamy powody, dla których nie warto kupować sztucznej biżuterii.

Sztuczna biżuteria bywa droższa od srebrnej

Brzmi kuriozalnie, ale to prawda. W niektórych popularnych sieciówkach bransoletka z plastikowych koralików imitujących perły kosztuje 80 zł. U jubilera w tej cenie kupimy srebrną bransoletkę z kilkoma prawdziwymi perłami.  Sieciówki sporo liczą sobie nie tylko na ubraniach, ale też na biżuterii. Ich maksymą jest – wyprodukować jak najtaniej, sprzedać jak najdrożej. Te same naszyjniki czy bransoletki kupimy dużo taniej w chińskich sklepach internetowych.

Sztuczna biżuteria szybko się niszczy

Sztuczna biżuteria nie jest tak trwała jak srebrna czy złota.  Ta wykona z metali szlachetnych służy nam przez wiele lat. Czasem ewentualnie wypadnie z niej oczko. Niestety, sztuczna biżuteria stylizowana na srebrną lubi sczernieć po miesiącu. Ta imitująca złoto traci zewnętrzną powłoczkę już po 2 tygodniach. Sztuczna biżuteria często ma charakter jednorazowy. Wyjdziemy w niej z domu raz lub dwa i nie wygląda już zbyt dobrze.

Sztuczna biżuteria może powodować alergię

Warto o tym pamiętać. Często traktujemy sztuczną biżuterię na równi ze srebrną czy złotą. Tymczasem tombak może powodować powstanie ropy w dziurce na kolczyk, zaczerwienienie małżowiny, a nawet poważny obrzęk.  To zasługa metali takich jak nikiel czy kadm, które mogą zanieczyszczać tańszą biżuterię. Należą one do popularnych alergenów.

Sztuczna biżuteria ma mniej dopracowane detale

Gdy kupujemy tanią, sztuczną biżuterię możemy dostrzec, że pseudocyrkonie są krzywo przyklejone, pseudoperła jest obtłuczona i schodzi z niej farma, kwiatek jest jakoś krzywo wycięty. Prawdziwy jubiler dba o detale, zwłaszcza gdy pracuje dla mniejszej liczby lokalnych odbiorców. Jeśli jesteś prawdziwą estetką i razi cię każda niedoróbka w kolczykach czy naszyjniku, postaw na biżuterię kupioną o lokalnego jubilera. Tutaj jakość z pewnością będzie wyższa. Wydasz nieco więcej, ale z zakupionych dodatków będziesz mogła korzystać przez lata.