Porządek wokół zlewu

Zarówno sam zlew, jak i strefa wokół niego mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też ładne, schludne i estetyczne. Zlewozmywak wbrew pozorom wcale nie musi się kojarzyć tylko i wyłącznie ze żmudnym i przykrym obowiązkiem, jakim jest mycie brudnych naczyń. Sprawdź, jakie akcesoria do zlewu pomogą Ci stworzyć w strefie zmywania ład i porządek oraz usprawnią codzienne sprzątanie tej przestrzeni.

Szczotki i myjki – niezbędne w zlewie

Nikt nie lubi czasochłonnego i pracochłonnego szorowania brudnego zlewu. Na szczęście istnieją takie akcesoria do czyszczenia, przy pomocy których pozbędziesz się nawet trudno dostępnych i zaschniętych zabrudzeń. To szczotki i myjki dostępne w sklepie Fabryka Form, których nie powinno zabraknąć na wyposażeniu żadnego zlewu! W ofercie znajdziesz wąskie, wyprofilowane szczotki do szorowania, dzięki którym uda Ci się posprzątać rozmaite zabrudzenia nagromadzone w zakamarkach zlewu jak i przestrzeni wokół niego. Z kolei szczotki z twardą końcówką pozwolą uporać się z uporczywymi i zaschniętymi resztkami jedzenia oraz przypalonymi garnkami. Ciekawą propozycję stanowią także pomysłowe szczotki, znacznie ułatwiające utrzymywanie porządku w strefie zmywania. Jedną z nich jest użyteczna szczotka do zmywania naczyń wyposażona w pojemnik z pompką dozującą odpowiednią ilość płynu, co znacznie skraca czas mycia garnków i talerzy, ponieważ nie musimy co chwilę chwytać za butelkę i dolewać detergentu.

Ściereczki bawełniane, lniane, z mikrofibry – niezastąpione w każdej kuchni

Nieocenioną pomoc w utrzymaniu porządku wokół zlewu stanowią ścierki, które ułatwiają wykonywanie codziennych prac porządkowych w domu, takich jak wycieranie naczyń czy blatu wokół zlewu. Największą popularnością cieszą się ścierki kuchenne bawełniane cechujące się wytrzymałością, odpornością na rozciąganie i przetarcia oraz doskonałymi właściwościami higroskopijnymi, dlatego świetnie sprawdzają do wycierania naczyń jak i innych powierzchni. Ponadto ściereczki wykonane z bawełny są miłe i przyjemne w dotyku oraz występują w rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do wystroju naszej kuchni.

Drugim rodzajem szmatek kuchennych, z których chętnie korzystamy, to ścierki lniane, odznaczające się jeszcze większą chłonnością niż ściereczki wykonane z bawełny. Szmatka lniana potrafi wchłonąć do 25% wody, pozostając nadal suchą, co znacznie ułatwia utrzymywanie porządku wokół zlewu. Ponadto ściereczki wykonane z lnu szybko schną, są trwałe i wytrzymałe, hipoalergiczne oraz posiadają właściwości antystatyczne, co usprawnia wycieranie i polerowanie w szczególności szklanych oraz porcelanowych naczyń.

Świetnym rozwiązaniem do kuchni są również ścierki wykonane z mikrofibry, czyli cienkiego włókna powstającego przy zastosowaniu nowoczesnej technologii składającej się z mieszanki włókien poliestrowych i poliamidowych, które dzięki swej wyjątkowej strukturze doskonale usuwają zabrudzenia nie tylko z wierzchniej warstwy czyszczonej powierzchni, ale też ze szczelin i zakamarków.

Porządek wokół zlewu

 Jak ułatwić sobie utrzymywanie porządku w strefie zmywania? Wyposaż się w funkcjonalne akcesoria do zlewu!

Zarówno sam zlewozmywak, jak i przestrzeń wokół niego,  to miejsca w kuchni, które dość trudno zorganizować. Problem ze stertą brudnych i czystych naczyń, jak również przechowywaniem gąbek, szczotek, ścierek i płynu do mycia naczyń pojawia się w wielu domach. Dlatego, oprócz gadżetów ułatwiających porządkowanie zlewozmywaka, warto również wyposażyć się w akcesoria, dzięki którym w estetyczny i funkcjonalny sposób zorganizujesz strefę wokół zlewu.

  • Dozowniki kuchenne to gadżety, których nie powinno zabraknąć na żadnym kuchennym zlewie. W dozowniku można przechowywać zarówno płyn do mycia naczyń, jak i mydło do rąk, tym samym pozbywając się ze zlewozmywaka nieestetycznych i plastikowych butelek z detergentami. Stylowy, odpowiednio dopasowany do wystroju naszej kuchni produkt pozwoli w estetyczny sposób przechowywać mydło lub płyn do mycia naczyń. Ponadto dzięki wyposażeniu buteleczki w pompkę dużo łatwiej dozuje się płyn na gąbkę.
  • Organizer do zlewu to najlepszy sposób na wygodne i schludne przechowywanie wszelkich najpotrzebniejszych rzeczy do mycia naczyń. Dobry organizer pomieści w swym wnętrzu gąbkę, szczotkę, myjkę, a nawet płyn do mycia naczyń. Warto wybrać organizer do zlewu z otworami, które zapewniają przepływ powietrza, a co za tym idzie – sprawiają, że gąbki i myjki szybciej schną i nie rozmnażają się na nich bakterie.
  • Maty i ociekacze to akcesoria zabezpieczające naczynia przed stłuczeniem oraz gromadzeniem się wody. Przyspieszają one proces wysychania naczyń, dzięki czemu szybciej można je pochować do szafek, zachowując tym samym porządek wokół zlewu. Dodatkową zaletą tego typu akcesoriów są kompaktowe rozmiary oraz możliwość łatwego złożenia i schowania po skończonym myciu naczyń.
  • Suszarka do naczyń to nieoceniony gadżet w każdej strefie zmywania. Możesz wybrać suszarkę do naczyń, którą umieścisz w szafce lub położysz obok zlewu. Szczególnie decydując się na to drugie rozwiązanie warto postawić na suszarkę nie tylko funkcjonalną, ale też odznaczającą się ciekawym wzornictwem i kolorystyką, która postawiona na blacie będzie stanowiła praktyczną ozdobę kuchennego wnętrza.

Jak widzisz utrzymanie porządku wokół zlewu wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w funkcjonalne i pomysłowe akcesoria do zlewu w postaci ściereczek, szczotek, myjek, organizerów czy suszarek do naczyń oraz każdego dnia poświęcić kilkanaście minut na sprzątanie, by w strefie zmywania zawsze panował porządek.