Porady dla kobiet z większym biustem
Zdjęcie autorstwa Anete Lusina z Pexels

Większy biust stanowi obiekt pożądania wielu kobiet. Panie często narzekają na to, że ich piersi są za małe. Niektóre postanawiają to zmienić, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg powiększania biustu jest jednym z najczęściej wybieranych.  Warto jednak pamiętać, że duży biust generuje również trudności w życiu codziennym. Stanowi bowiem spore obciążenie dla kręgosłupa. Przedstawiamy porady dla kobiet z większym biustem.

Stanik na duży biust kup w sklepie brafitterskim

Kobiety z dużym biustem często mają problem z zakupem stanika. Na pewno nie powinny szukać go w sieciówce, ponieważ tam rozmiarówka jest dosyć mocno okrojona. Pamiętajmy, że sama literka oznaczająca miseczkę niewiele nam mówi. Ktoś, kto nosi stanik o rozmiarze 80 E ma większy biust od pań z rozmiarem 65 H. Aby stanik dobrze podtrzymywał biust, powinien mieć ściśle przylegający obwód. Wiele pań popełnia ten sam błąd i bierze dużą literkę w sieciówce, nie patrząc na to, że obwód stanika jest zbyt duży, przez co później biustonosz przekręca się i nosi się go mało komfortowo. Źle dobrany stanik nie podtrzymuje dobrze piersi, przez co te stanowią poważne obciążenie dla kręgosłupa. Ponadto może prowadzić do deformacji sutków. Aby tego uniknąć, stanik kupuj w sklepach brafitterskich. Skorzystaj z porad doświadczonej brafitterki, która pomoże ci dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza.

Biustonosz na duże piersi powinien posiadać szerokie ramiączka

Gdy mamy większe piersi, ramiączka stanika powinny być szersze, aby dobrze podtrzymywały biust.  Zwróć na to uwagę, inaczej będą ci się wpijać w skórę, a sam stanik nie będzie trzymał biustu w ryzach tak, jak byś sobie tego życzyła.

Stanik na duży biust ma szeroki mostek

Wybierając stanik na większy biust, zwróć uwagę na to, aby miał szerszy mostek. Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale takie zabudowane biustonosze bardzo dobrze podtrzymują biust i chronią go przed deformacją.

Miękkie staniki na duży biust zakładaj pod ciemne ubrania

Gdy mamy większy biust, to producenci oferują nam miękkie staniki, nierzadko wykonane z półprzeźroczystych materiałów. Można je nosić pod ciemne, kryjące ubrania. Te jednak nie zdadzą egzaminu w przypadku cieńszych tkanin oraz jasnych gór.

Utwardzany cielisty stanik nadaje się pod białe koszule

Każda kobieta z większym biustem powinna mieć w swojej szafie co najmniej 1 utwardzany cielisty stanik o gładkiej powierzchni, który można założyć pod białą koszulę tak, aby nic się nie odznaczało.

Porady dla kobiet z większym biustem. Unikaj ubrań z dekoltem typu carmen

Panie obdarzone przez naturę większymi piersiami powinny unikać ubrań z dekoltem typu carmen. Tego typu krój wymusza na nas odpięcie ramiączek od stanika, przez co biust jest gorzej podtrzymywany i stanowi większe obciążenie dla kręgosłupa.

Topy z ramiączkami spaghetti nie sprawdzą się u kobiet z większym biustem

Także topy z ramiączkami spaghetti wyglądają dobrze wówczas, gdy nie wystaje spod nich bielizna. Tutaj także trzeba odpiąć ramiączka od biustonosza, co w przypadku większych piersi jest dość kłopotliwe.

Unikaj wycięć na plecach, które uniemożliwiają założenie stanika

W tym sezonie można znaleźć mnóstwo sukienek z fantazyjnymi wycięciami na plecach. Wygląda to ładnie, ale jest niepraktyczne, ponieważ zmusza nas do rezygnacji ze stanika, a panie z większym biustem muszą go nosić, aby piersi wyglądały estetycznie i nie obciążały nadmiernie kręgosłupa.

Wybieraj dekolt w serek lub karo, byle nie zbyt głęboki

Panie z większym biustem powinny wybierać ubrania z dekoltem w serek lub karo, które nadają sylwetce lekkości. Ważne jednak, aby nie były one zbyt głębokie. Chodzi o to, że mostki w przypadku staników na większy biust są z reguły szersze, przez co później wystają spod ubrania.