kosmetyki-dla-atopowej-skory

Pielęgnacja skóry atopowej wymaga specjalnych preparatów. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Trudna pielęgnacja skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się uszkodzeniem jego płaszcza lipidowego, który stanowi warstwę ochronną. Podrażniona skóra jest sucha i podatna na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Do tego dochodzi zaczerwienienie, łuszczenie się i rany, które bywają bolesne. Brak odpowiedniego nawilżenia jest widoczny. Skóra wymaga pielęgnacji, takiej, która będzie dla niej najlepsza.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Zanim wybierzemy odpowiednie kosmetyki dla atopowej skóry, powinniśmy udać się do lekarza. Dermatolog zbada stan naszej skóry i doradzi, jakie produkty będą dla niej właściwe. Powie także w jaki sposób musimy obchodzić się z wrażliwą skórą i jak często będziemy musieli aplikować na nią produkty kosmetyczne. Produktów szukamy w aptekach. Należy sprawdzać ich skład i pytać o właściwości farmaceutów. Kosmetyki najlepiej stosować zaraz po kąpieli, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Można aplikować je tak często, jak wymaga tego nasza skóra.

Kosmetyki dla atopowej skóry

Sucha i wrażliwa skóra atopowa wymaga odpowiednich kosmetyków. Aby przywrócić jej lepszy stan należy zacząć od nawilżenia. Mocznik, alantoina czy gliceryna to składniki kremów, emulsji czy balsamów, które nawilżają skórę. Wybierając preparaty dla atopika, najlepiej szukać produktów które mają krótki skład, bez zbędnych substancji chemicznych, mogących podrażniać skórę. Kosmetyki dla atopowej skóry zwykle są bezzapachowe. Takie produkty znajdziemy w aptekach. Znane polskie marki kosmetyczne wprowadzają całe serie tego typu preparatów, więc bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

Emolientykosmetyki-dla-atopikow

Emolienty służą odbudowie i regeneracji uszkodzonej skóry. To jeden z głównych składników, kosmetyków dla atopików. Pod tą nazwą kryją się głównie oleje roślinne. Bardzo często jest to olej z ogórecznika, wyciąg z owsa czy masło Karite. Dzięki tym składnikom ska staje się nie tylko odpowiednio nawilżona i zregenerowana, ale przede wszystkim zyskuje ochronę, ważną przy podrażnieniach. Wśród produktów z emolientami znajdziemy zarówno takie dla dzieci jak i dorosłych.

Sprawdzając skład produktów i szukając linii dla skóry atopowej, znajdziemy odpowiednie kosmetyki, które złagodzą objawy choroby. Dzięki dobrze dobranym preparatom pielęgnacyjnym, stan naszej skóry na pewno się poprawi.