PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Pensjonat idealny…

Hotel dla alergika

Materiały wykorzystane do budowy i wyposażenia takie, które uznano za nieszkodliwe dla alergików, posiadające certyfikaty. Beton, beton komórkowy, lite drewno sosnowe, folie zabezpieczające przed przenikaniem wilgoci z ziemi.

Odpowiednią wentylację, zaprojektowaną tak, żeby rozprowadzała świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń i wyprowadzała zużyte na zewnątrz budynku .

Otwory nawiewne w oknach, przykryte specjalną gazą, która zapobiega przedostawaniu się pyłków do środka – można więc wietrzyć pokoje bez obaw o alergeny. Jest możliwość wstawienia do pokoju nawilżacza powietrza.

Do dyspozycji są odkurzacze z filtrami HEPA, specjalnymi licznikami do pomiaru czystości powietrza.

Hotel dla alergikaWyposażenie pokoi

Wyposażenie pokoi jest proste, bez zbędnych ozdób. Meble łatwe do przesuwania, dzięki czemu łatwo utrzymać czystość. O tym, że zamiast zasłon mamy rolety i brak jest dywanów, że pościel jest antyalergiczna pisać już chyba w tym przypadku nie trzeba. I o tym, że z zachowaniem diety nie ma najmniejszych kłopotów – również.

A wszystko to w cenach ogólnie obowiązujących, bez narzutów dodatkowych kosztów dla alergików. Czy już zaczęliśmy stanowić dla usługodawców atrakcyjną niszę?

Hotel dla alergika

Rzeczywiście jest tak różowo?

Obecna tendencja jest dość nowa w naszym kraju. Pierwszy hotel przyjazny alergikom powstał prawdopodobnie dopiero w 2009 r. w Kołobrzegu. Od tego czasu wiele się już zmieniło, a wszystko wskazuje na to, że będzie się zmieniać nadal.

Warto pamiętać, że trzeba wcześniej uzgadniać i trochę poszukać odpowiedniego miejsca, ale już widać w ofertach, że nastawienie do osób z alergią diametralnie się zmienia.

I jechać czy nie jechać – to już nie jest dylemat.