Peeling TCA - zyskasz nową skórę

Kwas trójchlorooctowy TCA to pochodna kwasu octowego. Wskazany jest m.in. na posłoneczne uszkodzenia skóry, zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory czy też w celu wyrównania kolorytu skóry.

W zależności od problemu cery, dobiera się indywidualny program pielęgnacyjny, częstotliwość i ilość zabiegów, które należy wykonać.

Jak to wygląda?

Za pomocą wacika lub gazika na odtłuszczoną skórę nakłada się kwas, którego stężenie dobrane jest odpowiednio do pacjenta. Na skutek działania preparatu skóra czerwienieje i bieleje, co świadczy prawidłowej reakcji. Odczuwa się także mrowienie i pieczenie, które mijają po kilku minutach.

Po zabiegu skóra zaczyna ciemnieć. Po kilku dniach całkowicie się złuszczy i pokaże się świeża oraz gładka skóra. Bardzo ważna jest wtedy jej pielęgnacja. Kilka razy w ciągu doby należy stosować kremy nawilżające oraz unikać słońca.

Kto powinien zrezygnować z peelingu TCA?

Zabieg ten wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji i dobierany odpowiednio do potrzeb pacjenta. Zrezygnować z niego powinny jednak osoby cierpiące na aktywną opryszczkę, ze zmianami ropnymi skóry oraz ze skłonnością do bliznowców.
DR