ABC alergii ZAPOBIEGANIE ALERGII

Od zanieczyszczonego organizmu do alergii

czysty organizm

Kolejnym etapem jest atakująca nas alergia, problemy z nerkami, wątrobą i nadwagą. Mogą się również pojawić guzy i torbiele, a w nerkach i wątrobie – kamienie. Na twarzy i ciele objawem zanieczyszczenia organizmu są brodawki, ropne wypryski, swędzące plamy, trądzik różowaty i inne problemy skórne, ale także obrzęk oczu.

Najpoważniejszym stadium jest uszkodzenie układu nerwowego i mózgu, świadczące o bardzo silnym zatruciu organizmu.

Skąd te problemy?

Przyjmujemy różne leki i suplementy, które nie do końca są wchłaniane i wydalane z organizmu. Jemy żywność z konserwantami, barwnikami, pigmentami, stabilizatorami, substancjami zagęszczającymi – do 20 g dodatków do żywności dziennie! Wszystkie one tworzą niebezpieczne dla organizmu złogi, zatruwające organizm. Udowodniono, że przyczynami 90% przewlekłych chorób są zatrucia toksynami z jelit i niedobory witaminowo-mineralne.

Podobnie jak podczas ogrzewania domu kominkiem – wybieramy popiół i czyścimy przewody kominowe z sadzy tak samo powinniśmy oczyścić swój organizm ze zbędnych złogów, które bywają toksyczne, a nie wszystkie są wydalane i przekształcane przez wątrobę do form nieszkodliwych. Przez płuca wydychamy gazowe produkty metabolizmu, przez jelita wydalamy niepożądane resztki, przez skórę odtruwamy organizm, wydzielając pot z toksynami.

Jednak szkodliwe produkty przemiany materii pozostają w organizmie zawsze, resztki leków (głównie antybiotyków i przeciwbólowych), używek i jedzenia latami odkładają się w jelicie grubym, gdzie zachodzą procesy gnilne, zatruwające cały organizm; szczególnie wraz z wiekiem organy pracują coraz mniej sprawnie i nie zawsze prawidłowo odnawiają się – jeśli nie są czyszczone z toksyn i dostarczamy im właściwych substancji odżywczych.

Kuracje oczyszczające

To najstarsze metody lecznicze znane ludziom. Dają ulgę całemu organizmowi, jeśli stosujemy je minimum 2 razy w roku. Przy siedzącym trybie życia zalecane są co 2-3 m-ce. Doskonałym sposobem oczyszczania są głodówki – zmuszają organizm do czerpania z własnych tkanek substancji niepożądanych, począwszy od złogów (powodujących starzenie się organizmu) po zapasy tłuszczowe w drugiej kolejności.

Czym są półgłodówki?

To oczyszczające diety tybetańskie, urynoterapia czy dieta ryżowa lub bazująca na kaszy jaglanej, rozwiązujące problem zaparć, bezsenności, zaburzeń ciśnienia, kamieni nerkowych i żółciowych i schorzeń alergicznych oraz innych wysypek.

Są naturalnymi sprawdzonymi od tysięcy lat metodami oczyszczania jelita grubego, wątroby i nerek, ale także stawów. Dotleniają organizm i doprowadzają do pozbycia się złogów, ale są skuteczne tylko wówczas, gdy zrezygnujemy z dotychczasowego sposobu odżywiania i zastąpimy go zdecydowanie bardziej zdrowym.

Szczegóły

  • głodówka – organizm nie otrzymując białka ani tłuszczu zużywa własne zwyrodniałe białka, złogi tłuszczu i cholesterolu; komórki regenerują się i ustępują zmiany zapalne i zwyrodnieniowe, cofa się miażdżyca, likwiduje otyłość, znacznie poprawia przemiana materii, a kwasy tłuszczowe w przewodzie pokarmowym dają uczucie braku głodu; dieta niskokaloryczna jedynie odchudza, oczyszcza dopiero głodówka.
  • dieta tybetańska – rozpoczyna się oczyszczeniem organizmu ze złogów np. za pomocą herbatki z senesu czy wypiciem na czczo lub na noc 20% natrium thiosulfuricum (pochodna soli gorzkiej), tygodniową rezygnacja z mięsa i potraw ciężkostrawnych; dieta tybetańska polega na przyjmowaniu przez 8 dni świeżych wywarów z oczyszczających organizm z toksyn, likwidujących zaparcia, dostarczających minerałów i poprawiających urodę i wagę (niewskazana przy cukrzycy, osłabieniu organizmu i stanach zapalnych); przepis na wywar z nieobranych warzyw (poza cebulą) – 1 czarna rzepa, 3 cebule, 3 pietruszki korzenne, seler, 2 pory z zielonymi częściami – gotowane bez soli przez godzinę w 2,5 litra wody, łączymy z wywarem z 1 kg ziemniaków ugotowanych w litrze wody; wywary łączymy, uzupełniamy wodą (by otrzymać 3,5 l płynu) i doprawiamy cząbrem, majerankiem lub kminkiem.
  • picie soku z brzozy – czyści i regeneruje organizm (wypijany w ilości 1-2 szklanek dziennie, bez podgrzewania), dodaje sił i poprawia urodę; zawiera bardzo szybko przyswajalny cukier, organiczne kwasy – cytrynowy i jabłkowy, sole mineralne, magnez, fosfor, potas, żelazo, wapń, miedź, aminokwasy, wit. B; poprawia odporność, wzmacnia po chorobach, reguluje przemianę materii i pomaga w chorobach nerek, zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.
  • dieta ryżowa lub z kaszą jaglaną – stosuje się ją przez 12 dni jedząc jedynie 3-4 razy dziennie gotowany ryż lub kaszę, co drugi dzień dodając do gotowania pokrojone jabłko i przyprawy np. imbir czy cynamon, a codziennie na 1 posiłek – zmielone siemię lniane (1 łyżkę).
    (MCN)

Źródło – „Kuracje oczyszczające”:http://www.mojealergie.pl/wydawnictwa/przepisy_1/kuracje_oczyszczajace.html/ dr J. Górnicka, Wyd. AWM