Wiesiołek pomocny przy alergii

Olej z nasion wiesiołka tłoczy się na zimno i przyjmuje w formie kapsułek. Jest naturalnym źródłem biologicznie aktywnych NNKT czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu gamma linolenowego z grupy omega-6, a także dihomogamma – linolenowego (DGLA).

Sucha skóra

Kwasy te bierą aktywny udział w procesach komórkowych naskórka. Bez nich skóra staje się sucha i traci elastyczność. Nie tylko przyspiesza to tworzenie się zmarszczek, ale doprowadza do zaniku naturalnej odporności na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

REKLAMA

Wiesiołek doskonale uzupełnia braki nienasyconych kwasów tłuszczowych, przez co ułatwia i przyspiesza gojenie się ran i pęknięć naskórka. Dzięki temu jest wspaniałą pomocą przy leczeniu skóry atopowej, szczególnie w jej najbardziej suchej odmianie.

Olej z wiesiołka zmniejsza ryzyko wystąpienia skórnych objawów alergicznych.

Nienasycone kwasy tłuszczowe w oleju z wiesiołka wspomagają również funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, korzystnie wpływają na gospodarkę cholesterolu i trójglicerydów i poprawiają samopoczucie przy napięciu przedmiesiączkowym.

Pielęgnacja skóry

Przyjmowanie oleju z nasion, w połączeniu ze stosowaniem emolientów do skóry atopowej, jest pomocne w pielęgnacji skóry skłonnej do alergii. Wiesiołek stosuje się do produkcji rozmaitych preparatów do ciała – mają w swoim składzie kwas linolowy, podobnie jak kapsułki z wiesiołka. Niektórzy lekarze zalecają smarowanie twarzy z objawami AZS olejkiem z wiesiołka.

Wiesiołek pomocny przy alergiiZe względu na dość mocne działanie, lek podaje się dorosłym i dzieciom, które ukończyły 6 r.ż. Decyzję o przyjmowaniu podczas ciąży i karmienia należy koniecznie konsultować z lekarzem, wiesiołek wpływa bowiem m.in. na krzepliwość krwi.

Alternatywnie do wiesiołka można stosować kapsułki z olejem z ogórecznika, który bardzo dobrze się wchłania i jest dopuszczony do stosowania także u młodszych dzieci.
(MCN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here