Nie musisz się obawiać trwałej koloryzacji

Nikiel, parabeny, parafenylenodiamina, amoniak, rezorycyna czy hydrochinon to stałe składniki tradycyjnych farb do włosów, które wywołują reakcje uczuleniowe.

Ponadto podrażniają skórę głowy, spowalniając produkcję keratyny oraz wypłukują tłuszcze i związki mineralne. W efekcie struktura włosów osłabia się, zwiększa się ich łamliwość, a nawet zaczynają bardziej wypadać.

Roślinne farby – czy to działa?

Szczęśliwie dostępne są już na rynku farby, które dzięki zaawansowanej biotechnologii wykorzystują substancje roślinne do uzyskania trwałego i bezpiecznego efektu koloryzacji. To naturalne farby-maski do włosów (jak Biokap Nutricolor), które trwale koloryzują i pielęgnują włosy. Są bezpieczne dla wrażliwej skóry, dlatego są świetną ofertą dla zwolenników naturalnego farbowania.

Ponad 90% składników farb Nutricolor to substancje pochodzenia roślinnego, które zostały skrupulatnie dobrane w oparciu o najbardziej nowatorskie badania fito-kosmetyczne. Są polecane wszystkim osobom, którym zależy na trwałej lecz naturalnej koloryzacji bez reakcji alergicznej na klasyczne produkty do koloryzacji – bez drażniących i alergogennych substancji chemicznych powszechnie stosowanych w innych dostępnych preparatach barwiących.

Nie musisz się obawiać trwałej koloryzacjiW podstawowy skład tych farb wchodzą 4 grupy naturalnych składników:

  • proteiny roślinne (pszenne, sojowe, ryżowe i owsiane), które nadają włosom miękkości i blasku;
  • liofilowe (stabilne i łatwo wchłanialne) kwasy owocowe – z trzciny cukrowej i buraka cukrowego, z cytrusów, winogron czy kwas jabłkowy z miodu i porzeczek;
  • wyciąg z wierzby, zawierający kwas beta-alkoholowy – chroni on włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji, wzmacnia włosy i zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem;
  • olejek arganowy, który ma właściwości łagodzące i uelastyczniające, pomaga w regeneracji naskórka, łagodzi objawy podrażnień, ma właściwości antyzapalne, a w efekcie nawilża i wzmacnia włosy oraz pielęgnuje i chroni skórę głowy.