Najmodniejsze kolory na wiosnę 2021
Zdjęcie autorstwa Ahmed Satti z Pexels

Tegoroczna wiosna przyniosła nam wiele modnych kolorów. W poprzednich latach zazwyczaj królowało tylko kilka odcieni. Jeśli te nam nie pasowały, to pojawiał się problem z zakupem ubrania. Tym razem każda z nas znajdzie coś dla siebie. Modne odcienie są zarówno chłodne, jak i ciepłe. Przedstawiamy najmodniejsze kolory na wiosnę 2021.

Białe ubrania na wiosnę

Biel jest modna praktycznie każdej wiosny. Tym razem jednak zdominowała kolekcje. Najmodniejsze są białe sukienki o luźnym kroju. Nosimy je w połączeniu z sandałami na płaskiej podeszwie. Ma być wygodnie i zwiewnie.  Nie każdy odcień bieli do nas pasuje. Jeśli masz chłodny typ urody, postaw na śnieżną biel. Przy cieplejszej urodzie lepiej sprawdzi się złamana biel.

Białe ubrania na wiosnę

Zdjęcie autorstwa riciardus z Pexels

Modne odcienie zieleni

Zieleń to kolejny kolor, który będziemy nosić tej wiosny. Na szczęście rozpiętość odcieni jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Trawiasta zieleń świetnie pasuje chłodnym typom urody, które chcą w ten sposób ożywić twarz. Bardzo modna jest też zieleń w odcieniu piłki tenisowej, która wypada dość neonowo. To odcień idealny dla kontrastowej zimy, która potrzebuje czegoś, co ją ożywi. Oliwkowa zieleń pasuje ciepłym typom urody.

modne odcienie zieleni

Zdjęcie autorstwa Anne z Pexels

Soczysta czerwień na wiosnę

W tym sezonie nosimy dość wyraziste kolory. Jednym z nich jest soczysta czerwień. Ta jednak wpada w ciepłą tonację i pasuje jesieni czy wiośnie. W sieciówkach znajdziemy zarówno trencze w odcieniu soczystej czerwieni, jak i bluzki na ramiączkach.

Róż powraca do łask

Przez lata róż był passe, nie nosiło się go i na próżno było go szukać w popularnych sieciówkach. Sytuacja uległa jednak zmianie. Róż powraca do łask.  Modny jest zarówno ten pastelowy, jak i w odcieniu bubble gum, a nawet wpadający w fuksję. Z różem trzeba jednak uważać. O ile brunetka może z nim dowolnie eksperymentować, o tyle blondynka przy złym zestawieniu może wyglądać dość niekorzystnie.

Żółty, czyli kolor roku Instytutu Pantone

Instytut Pantone słynie z tego, że co roku wskazuje odcień, który będzie nominował. W tym wskazał aż dwa – szary i żółty. O ile na szarość przyjdzie nam zapewne zaczekać do jesieni i zimy, o tyle żółty już teraz pojawia się w wiosennych kolekcjach. Modny jest zarówno żółty w wydaniu rozmytym, pastelowym, jak i ten ciepły ocierający się o pomarańcz.

Niebieskie ubrania na wiosnę

W tym sezonie pojawiło się dużo błękitu, przy czym nawet ten w pastelowym wydaniu jest dość żywy i rzucający się w oczy. Takie odcienie polecamy zimom, które mają chłodną karnację i czarne włosy, ponieważ fantastycznie rozpromieni ich twarz. Jeśli jesteś brunetką, koniecznie przyjrzyj się błękitnym trenczom, bo możesz dzięki nim skutecznie się odmłodzić.

Kolor liliowy w wiosennych trendach

Kolor liliowy pojawił się już w zeszłym roku. Wtedy bardzo szybko wyprzedawał się w sieciówkach. To zasługa tego, iż jest niezwykle twarzowy. Producenci ubrań postanowili wypuścić więcej liliowej odzieży na wiosnę 2021.  Obecnie w tym kolorze możemy kupić spódnice, ramoneski czy marynarki.

Kolor maślany trudny do ogrania

Kolor maślany jest dość modny, a zarazem trudny do ogrania. Wiele osób będzie wymywał. Kiepsko komponuje się z chłodnymi typami urody. Niby jest bazowy, ale w rzeczywistości pasuje tylko nielicznym.