Moskitiera antyalergiczna

Zmagasz się z alergią i masz dosyć unoszących się wszędzie pyłków? Moskitiery antyalergiczne są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się, na czym polega ich działanie i w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej. Przeczytaj, gdzie może zostać zamontowana siatka przeciwpyłkowa i w jaki sposób przebiega jej zakładanie.

Komu przyda się moskitiera przeciwpyłkowa?

Najbardziej uciążliwe dla alergików są objawy choroby, takie jak katar sienny, wysypka i łzawienie oczu. Certyfikowana moskitiera antyalergiczna może je skutecznie złagodzić. Wystarczy wybrać produkt z odpowiednią szczelnością, przyjazny alergikom, który został zatwierdzony przez ECARF. Siatka z filtrem ma wiele zalet, ponieważ:

  • Blokuje przepływ alergenów
  • Jest w stanie powstrzymać nawet 98% pyłków m.in. brzozy, ambrozji czy trawy dostających się do domu przez otwarte okna
  • Rozwiązuje problem również wlatujących do wnętrz owadów, takich jak komary, muchy czy pszczoły.

Moskitiera antyalergiczna oprócz blokowania pyłków roślin, zabezpiecza przed przedostawaniem się do domu owadów, których ukąszenie powoduje wiele bolesnych skutków. W najcięższych przypadkach może pojawić się obrzęk, ucisk w klatce piersiowej, duszności, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Zamontowana w oknie siatka, czyli moskitiera przeciwpyłkowa antyalergiczna jest w stanie zapobiec takim sytuacjom. Świetnie sprawdza się u rodzin z małymi dziećmi, skutecznie chroniąc wrażliwą skórę maluchów.

Siatka została wykonana z przejrzystego materiału i nie ogranicza widoczności. Potrafi jednak zminimalizować przenikanie promieni słonecznych do środka pomieszczenia, co jest nieocenione w upalne dni.

Montaż filtru antyalergicznego

Zabezpieczenia przed pyłkami i owadami można zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Najlepsze produkty łatwo dopasować do rozmiaru okien. Jeśli są zbyt duże, wystarczy je przyciąć. Co ważne, moskitiera przeciwpyłkowa w żaden sposób nie niszczy stolarki okiennej. Gdy sezon pylenia minie, można ją zdjąć bez żadnej szkody. Proces montażu powinien przebiegać według zaleceń producenta. Co powinieneś zrobić krok po kroku, podpowiadamy poniżej:

1. Dokładnie oczyść powierzchnię wzdłuż framugi okna (możesz użyć alkoholu lub preparatu do mycia okien.

Montaż filtru antyalergicznego2. Przyklej rzep w taśmie do framugi.

moskitiera antyalergiczna z filtrem3. Zamocuj siatkę na rzepie i upewnij się, że została odpowiednio napięta.

moskitiera z filtrem antyalergicznym4. Mocno dociśnij siatkę do rzepu (w tym celu przyda Ci się dołączone do moskitiery narzędzie dociskowe).

moskitiera dla alergika

5. Obetnij nadmiar materiału, który wystaje poza rzep.

moskitiera z filtrem

Montaż nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo prosty. Gdzie sprawdzi się moskitiera antyalergiczna? Tak naprawdę warto zastosować ją na wszystkich oknach, które są otwierane przez domowników. Często kupowana jest do salonu, pokoju dziecięcego i kuchni. Co ważne, siatka nie blokuje przepływu świeżego powietrza. + moskitiera nie przeszkadza w normalnym otwieraniu i zamykaniu okna

Moskitiery antyalergiczne dla każdego

Jak widzisz, siatka przeciwpyłkowa ma wiele zastosowań. Dzięki niej można ograniczyć ilość unoszących się wokół alergenów i złagodzić objawy alergii. Postaw na moskitiery z filtrem antyalergicznym, a w Twoim domu przestaną pojawiać się uciążliwe pyłki, a przy okazji owady. Zabezpieczenie okien sprawi, że wewnątrz mieszkania będziesz czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Pamiętaj jednak, że moskitiery przeciwpyłkowe stanowią jeden z elementów profilaktyki i nie zastępują leczenia. Certyfikat ECARF przyznany moskitierom, gwarantuje, że nasz produkt jest przyjazny alergikom, zmniejszając dyskomfort spowodowany przedostawaniem się pyłków do domów i mieszkań. Nie zapewnia jednak 100 % ochrony przed pyłkami.