Bez kategorii Ciąża i dziecko

Urządzamy pokój ucznia – na co zwrócić uwagę?

pokój ucznia

Urządzenie pokoju ucznia może być nie lada wyzwaniem dla rodziców, ale jeśli weźmiemy pod uwagę kilka istotnych czynników okaże się, że nie jest to aż taka droga przez mękę, jakiej się spodziewamy. O jakich mowa? Co należy dokładnie przemyśleć i zaplanować, aby przestrzeń dedykowana między innymi nauce sprzyjała poszerzaniu wiedzy i jednocześnie sprzyjała relaksowi po ciężkim dniu w szkole? Podpowiadamy.

Kolory w pokoju ucznia

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką należy dokładnie przemyśleć jest właściwy dobór kolorystyki. Tutaj należy wziąć pod lupę barwy, które będą sprzyjały koncentracji, a następnie temu, że uczeń będzie mógł się zrelaksować. Wszelkie krzykliwe odcienie powinny więcej zejść na dalszy plan. W palecie barw do wyboru może zostać natomiast z powodzeniem klasyka gatunku, czyli biel. Świetnie sprawdzą się jej wszelkie odcienie. Bardzo dobrze wejdą w rolę także ciepłe beże, jak również różnej maści pastele. Z powodzeniem możemy wprowadzić do przestrzeni uspokajającą zieleń czy też błękit.

Zadbaj o meble i naturalne światło

Bardzo ważne jest to, aby dobrać meble nie tylko do preferencji dziecka, ale przede wszystkim patrzeć na nie pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia pozostaje także oczywiście ich funkcjonalność oraz prawidłowy rozkład. Warto, aby biurko stało przy oknie, aby dziecko miało dostęp do naturalnego światła. Niech wpada ono z łatwością do pomieszczenia, będzie to sprzyjało koncentracji. Oczywiście konieczna jest także odpowiednia ilość sztucznego o odpowiednim natężeniu.

Odpowiedni sprzęt do nauki

Oprócz książek i innych materiałów do nauki na pewno pomocne będzie skompletowanie sprzętu elektronicznego, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi nauka zdalna. Tutaj niezbędna będzie inwestycja w komputer stacjonarny, ale równie wygodny okaże się także laptop, w tym na przykład laptop Lenovo w którym rzecz jasna nie może zabraknąć miejsca na Microsoft Office. Kolejna ważna rzecz, to słuchawki oraz mikrofon.

Miejsce do odpoczynku

W pokoju ucznia nie możne zabraknąć także przestrzeni dedykowanej relaksowi. Pełni ona bardzo ważną funkcję. W końcu trzeba przecież odpocząć od nauki. Ważne, aby była ona utrzymana w kolorach, które będą sprzyjały odpoczynkowi, a ponadto znajdzie się także miejsce na ulubione dodatki młodego miłośnika designu. Koniecznie zadbajmy o wygodne łóżko, jak również odpowiednie oświetlenie, które będzie zachęcało do tego, aby poczytać w spokoju ulubioną książkę, czy też po prostu udać się na zasłużoną drzemkę.

Komentarze (7)

robi

2 lata temu

Dobry laptop to ważna sprawa. Ważne, aby kupić taki z dobrym procesorem i parametrami. Niekoniecznie znanej marki i gustownie wyglądający.

young woman

2 lata temu

Dobry laptop to dziś podstawa, warto zwrócić uwagę na jego parametry, nie markę.

bashka

2 lata temu

Ważne, aby laptop miał dobry procesor, inaczej nauka zdalna będzie szła dość opornie.

olena

2 lata temu

Dobry laptop to dziś podstawa w edukacji dzieci.

ula

2 lata temu

Ja właśnie szukam dobrego laptopa dla córki, bo czuję, że nauka stacjonarna długo nie potrwa.

tina

2 lata temu

Niewątpliwie ergonomia jest tutaj ważna:)

julita

2 lata temu

Dziś przy nauce zdalnej warto zadbać o miejsce do nauki zdalnej i dobry sprzęt.

Komentarze są wyłączone.