ubrania z wycięciem cut out
Zdjęcie autorstwa Delphine Millicent z Pexels

Moda w sezonie wiosna/lato 2021 często nawiązuje do wiodących trendów z lat 90. Wówczas nosiło się ubrania z wycięciem cut out. Te ponownie powracają do łask. Jak je nosić, by wyglądać w nich stylowo?

Moda na ubrania z wycięciem cut out. Jak wyglądać w nich stylowo?

Ubrania z wycięciem cut out nastręczają sporo trudności stylizacyjnych. Chodzi o to, iż łatwo można przez nieuwagę stworzyć wulgarny outfit, w którym nie czujemy się korzystnie.  Skoro jakiś element garderoby ma wycięcie, które ukazuje kawałek ciała, to zadbajmy o to, aby pozostałe ubrania były proste i klasyczne. Np. spódnica z wycięciem cut out nie wygląda wulgarnie, gdy zestawimy ją z prostym, białym T-shirtem i balerinkami. Natomiast połączona ze szpilkami i kusym topem w neonowym odcieniu, może budzić nieprzyjemne komentarze ze strony naszego otoczenia. Ubranie z wycięciem cut out należy uspokoić poprzez proste ubrania i dodatki, które mają charakter ponadczasowy i są utrzymane w stonowanej kolorystyce.

Wysokość wycięcia cut out ma znaczenie

Spodnie z wycięciem cut out czy spódnica z wycięciem cut out to dość problematyczne elementy garderoby. Zadbajmy o to, aby samo wycięcie nie występowało w miejscu, w którym odsłania za dużo. Np. wycięcie na wysokości pośladka zawsze będzie wyglądało wulgarnie. Natomiast niewielkie wycięcie w pasie, gdy mamy do czynienia z dołem z wysokim stanem, nadaje kreacji zmysłowości. Odkrywa bowiem niewielki kawałek skóry. Pamiętajmy o tym, że każda z nas ma inne proporcje ciała. Ubrania z wycięciem cut out trzeba zawsze mierzyć, aby nie okazało się, że wycięcie znajduje się u nas na wysokości piersi, pośladków, linii majtek etc.

Czy wycięcie cut out jest tylko dla szczupłych kobiet?

Można by uznać, że ubrania z wycięciem cut out są dedykowane szczupłym kobietom. Im rzeczywiście może być nieco łatwiej przełamać się do odkrywania fragmentów skóry, ponieważ nie muszą obawiać się, że gdzieś podkreślą sobie tkankę tłuszczową. Niemniej każda z nas, niezależnie od ogólnego odbioru sylwetki, ma na swoim ciele mniej lub bardziej problematyczne partie. Np. wycięcie typu cut out na bluzce w okolicy szyi i dekoltu może wyglądać świetnie, niezależnie od tego, jaki rozmiar nosimy. Natomiast spodnie z wycięciem typu cut out, mogą już ukazywać osobom postronnym naszą tkankę tłuszczową zmagazynowaną na wysokości brzucha. Ta tkanka występuje także u szczupłych kobiet.

Na jakich ubraniach znajdziesz wycięcie cut out?

Wycięcie cut out jest szeroko rozpowszechnione. Można je znaleźć w wielu popularnych sieciówkach. Kupimy w nich spódnice z wycięciem cut out, jeansy z wycięciem cut out, bluzki z wycięciem cut out, topy z wycięciem cut out, sukienki z wycięciem cut out i body z wycięciem cut out. Tak naprawdę każdy element garderoby doczekał się dziś tego elementu dekoracyjnego. Jeśli jesteś dumna ze swojego dekoltu, postaw na bluzkę z wycięciem cut out. Wolisz wyeksponować szczupły brzuch? Postaw na spódnice czy jeansy z wycięciem cut out.