Jak polubić swój mały biust
Zdjęcie autorstwa Danielle Reese z Pexels

Mały biust bywa traktowany jako wada. Wiele kobiet narzeka na rozmiar swoich piersi. Niektóre posuwają się o krok dalej i fundują sobie operację powiększającą biust. Zdradzamy, jak polubić swój mały biust i przestać traktować go jako mankament.

Mały biust jest tak samo atrakcyjny jak duży czy średni

Kultura masowa zaszczepia w nas przekonanie, że tylko duży biust jest atrakcyjny. Ma to swoje uzasadnienie. Bardzo często chodzi o to, by promować zabiegi powiększające biust oraz specjalne kosmetyki, które rzekomo mają zwiększyć wielkość naszej miseczki.  Tymczasem mały biust jest tak samo atrakcyjny jak duży czy średni. Każdy można wyeksponować w ciekawy sposób tak, aby wyglądał zmysłowo i kobieco.  Nie pozwól sobie wmówić, że jeśli masz małe piersi, to nic już ci nie pomoże, co najwyżej operacja plastyczna. Nie powinnaś też chować się za luźnymi koszulami. Zacznij eksponować swój mały biust, a poczujesz się lepiej. Odkryjesz, że wyglądasz atrakcyjnie, chociaż zawsze wmawiałaś sobie coś zupełnie innego.

Mały biust jest tak samo atrakcyjny jak duży czy średni

Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

Mały biust pozwala nosić bluzki z różnym dekoltem

Jeśli mamy mały biust, możemy nosić dowolny dekolt. W żadnym nie będziemy wyglądały wulgarnie. Jeśli chcesz optycznie powiększyć piersi, postaw na dekolt typu serce. Dekolt w serek sprawia, że nasza sylwetka wygląda dużo lżej, dlatego promuje się go w kontekście kobiet obdarzonych większymi piersiami. Niemniej panie z małym biustem też mogą go nosić.  One również mogą sobie pozwolić na zabudowane bluzki. To optycznie powiększy ich piersi.

Mały biust pozwala nosić bluzki z różnym dekoltem

Zdjęcie autorstwa Anna Tarazevich z Pexels

Obserwuj także influencerki z małym biustem

Bardzo często możemy odnieść wrażenie, że tylko my wyglądamy tak mało kobieco, bo wszystkie panie posiadają duży biust.  Warto poszerzyć swoją optykę. W mediach zazwyczaj promuje się aktorki i piosenkarki z dużym biustem. Ba, część  nich nawet specjalnie go powiększa, by zaistnieć w show-biznesie. Musisz zmienić swoją optykę, obserwując także influencerki z małym biustem. Nagle okaże się, że wcale nie ma ich tak mało, a mniejsze piersi można ukazać w korzystnym świetle, wyglądać niezwykle zmysłowo i kusząco.

Obserwuj także influencerki z małym biustem

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Braletka zamiast push upu

Nasze kompleksy związane z małym biustem często wynikają z faktu, iż widzimy dużą rozbieżność między tym, jak wyglądamy w biustonoszu i tym, jak nasze piersi prezentują się bez niego. Jeśli zadbasz o odpowiedni dobór bielizny, zamienisz push up na braletkę lub utwardzany stanik, ale pozbawiony wypełnienia w postaci gąbeczek, dokonasz sensacyjnego odkrycia.  Nagle zauważysz, że twoje piersi w biustonoszu i bez niego prezentują się podobnie.  Mniejsza dysproporcja sprawi, iż poczujesz się lepiej w swoim ciele. Łatwiej będzie ci zaakceptować swoją budowę anatomiczną.  Ponadto noszenie braletek jest dużo wygodniejsze od biustonoszy typu push up.

Braletka zamiast push upu

Zdjęcie autorstwa Skylar Kang z Pexels

Mały biust umożliwia noszenie topów o oryginalnym kroju

Małe piersi nie wymagają tak mocnego podtrzymywania jak duże. W związku z tym możesz kupić sobie top o oryginalnym kroju. W twoim przypadku odpięcie ramiączek od biustonosza nie będzie stanowiło problemu. Twoje piersi nie wymagają bowiem tak mocnego wsparcia.  Nawet jeśli odepniesz oba ramiączka, bo zdecydujesz się na bluzkę z dekoltem typu carmen, nie będziesz odczuwała żadnego dyskomfortu.

Mały biust umożliwia noszenie topów o oryginalnym kroju

Zdjęcie autorstwa Anna Tarazevich z Pexels

Gdzie kupisz stanik na mały biust?

Kobiety często wpadają w kompleks małego biustu, bo każdy stanik z popularnej sieciówki jest dla nich za duży i brzydko się odgina. Zapominamy przy tym, że w popularnych sklepach z bielizną obwody zazwyczaj rozpoczynają się od 75. Tymczasem ty jako jako drobna kobieta możesz potrzebować 60 lub 65.  Jeśli kupisz stanik idealny dla swojej budowy anatomicznej, nic nie będzie się odginało. Takie biustonosze istnieją, trzeba tylko odwiedzić profesjonalny sklep z bielizną. Najlepiej taki, który oferuje staniki polskich producentów. Oni zazwyczaj stawiają na pełną rozmiarówkę i mniejsze obwody. W rezultacie taki biustonosz lepiej dopasowuje się do sylwetki. Stanik na mały biust prędzej znajdziesz w sklepie z bielizną, który znajduje się poza galerią handlową. Takie lokalne biznesy, które świadczą też usługę brafittingu, mają droższe biustonosze, ale lepszej jakości. Dzięki dobrze dobranemu stanikowi pokochasz swoje piersi niezależnie od ich rozmiaru.

Gdzie kupisz stanik na mały biust

Zdjęcie autorstwa Danielle Reese z Pexels