Mezolift – zastrzyk młodości i nawilżenia

W celu profilaktyki starzenia się skóry medycyna estetyczna poleca mezolift. Czy to dobre rozwiązanie przy skórze alergicznej?

Mezolift jest zabiegiem z grupy mezoterapii, stosowanym na okolice twarzy, szyi i dekoltu, rzadziej na skórę dłoni, łokci i kolan. Sprawdza się zwłaszcza przy skórze zwiotczałej, starzejącej się, a także u osób mających problemy z nadmiernym przesuszaniem naskórka.

Skóra traci swoją jędrność, elastyczność i odpowiednie nawilżenie już od 25 roku życia, kiedy powoli przestaje produkować wystarczającą ilości kolagenu, elastyny, kreatyny i kwasu hialuronowego. Po trzydziestce dochodzi do tego zanik gruczołów łojowych. Przyspiesza to proces jej wysychania, a co za tym idzie – pogorszenia fizycznego stanu i powstawania zmarszczek. Jeśli na dodatek skóra jest sucha, wrażliwa lub atopowa jej starzenie może zostać przyspieszone nawet dwu- lub trzykrotnie!

Eliksir młodości
Aby odbudować naturalną strukturę skóry wcale nie potrzeba nadzwyczajnych formuł ani składników. Wystarczy dać jej to, czego jej najbardziej brakuje – naturalnych składników, które przestała produkować. Mezolift to nic innego jak połączenie kwasu hialuronowego, witamin, oligoelementów i kwasu polimlekowego. Taka mieszanka podana w płytką warstwę skóry, pobudza ją do intensywnej pracy, a przede wszystkim do aktywnego nawilżenia.

Efekty?
Mezolift – zastrzyk młodości i nawilżeniaNie trzeba na nie długo czekać, ponieważ są widoczne już na drugi dzień po zabiegu. Kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w głębszych warstwach naskórka, dzięki czemu skóra staje się natychmiast nawilżona. Kwas polimlekowy i witaminy A, C i E pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia się ogólna kondycja skóry, jej zagęszczenie i koloryt. Następuje opóźnienie procesów starzenia – dzięki uzupełnieniu składników, których skórze brakowało.

Metoda działania
Foldery reklamowe salonów kosmetycznych głoszą, że mezolift to zabieg, który można zrobić w przerwie na lunch – szybki, bezbolesny, bezproblemowy. Nie jest to jednak aż takie proste.