Alergia u mężczyzn

Wśród składników szamponów, które mogą uczulać, prym wiodą środki zapachowe, a także barwniki, konserwanty i dodatki myjące. Jeśli jesteś alergikiem o zdrowej skórze na głowie po prostu stosuj przebadany szampon hipoalergiczny.

Męska toaleta

Jednak, gdy twoja skóra głowy ma zmiany powstałe w wyniku choroby musisz sięgnąć po któryś ze specjalnych szamponów leczniczych. Najlepiej dobrany przy udziale lekarza lub farmaceuty.

Ręce, szczególnie dłonie, dla mężczyzn są prawie tak ważnym punktem jak twarz, to często na nie zwraca się uwagę przy pierwszym spotkaniu. Wielu pracujących fizycznie (i nie tylko) mężczyzn odczuwa dyskomfort nie tylko z powodu wysuszenia lub pękającej skóry dłoni, ale także zmian skórnych. Dla nich ratunkiem są kremy, które nie zawierają konserwantów takich jak formaldehydy, formalina czy kwas sorbowy i parabeny.

Wszystkie wymienione składniki znajdując się w innych kosmetykach również mogą uczulać. Wyjątkiem jest lanolina i euceryna (pochodne wełny owczej), które w zasadzie znaleźć można tylko w kremach.