MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Leczenie płuc i oskrzeli u niepalących


leczenie chorób płuc i oskrzeli u niepalących

Spośród wszystkich chorych 10 proc. cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc to osoby wcześniej narażone na toksyczne pyły i gazy oraz bierni palacze.

Stanowi zapalnemu towarzyszy nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, które utrudniają oddychanie, ale początkowo mogą nie być odczuwalne. Z czasem brakuje tchu podczas zwykłych czynności – warto się wówczas poddać badaniu spirometrycznemu.

Skutki POChP

prowadzi do częstszego występowania nadciśnienia, zawałów, udarów, zakrzepicy. Pacjenci dwukrotnie częściej chorują na cukrzycę typu 2, nowotwory złośliwe, także osteoporozę i depresję.

Ads code goes here

Rola profilaktyki

leczenie chorób płuc i oskrzeli u niepalącychSzczególnie niebezpieczne są zaostrzenia choroby, związane z infekcją czy spowodowane zanieczyszczeniami powietrza. Dlatego wskazane jest szczepienie się przeciwko pneumokokom i grypie oraz aktywność fizyczna. Leki rozszerzające oskrzela (beta-2-mimetyki) łagodzą duszność, a steroidy wziewne zmniejszają stan zapalny w układzie oddechowym.

Ważne jest ich regularne przyjmowanie. W ostatniej fazie choroby trzeba stosować tlenoterapię, a niektórzy chorzy wymagają respiratora.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij