MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jutro Dzień Spirometrii – co powinieneś wiedzieć


Dzień Spirometrii

By uniknąć inwalidztwa oddechowego i nie pozwolić na to, by nasze życie skróciło się o nawet 15 lat dzięki badaniu spirometrycznemu można wcześnie wykryć problemu układu oddechowego i znacznie wydłużyć życie.

My także zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnych badaniach spirometrycznych, które będą wykonywane w 240 placówkach zdrowia w całym kraju 14 października – podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Spirometrii. Lista placówek jest dostępna na stronie Federacji Astmy.

Spirometrię powinna na pewno wykonać każda osoba po 40. roku życia, która przez wiele lat pali lub paliła papierosy. Nałóg palenia jest głównym czynnikiem ryzyka POChP – ok. 80-85 proc. osób, które na nią cierpią to osoby palące, obecnie lub w przeszłości.

Ads code goes here

Jak wskazywali eksperci, w tym okresie można jeszcze wiele zrobić, by spowolnić rozwój choroby, wydłużyć życie pacjenta i poprawić jego jakość. Można namówić chorego do zerwania z nałogiem palenia oraz zastosować leczenie, które łagodzi objawy choroby.

Podobnie jest z astmą – wcześnie wykryta pozwala na lepsze zdiagnozowanie i bardziej skuteczne leczenie, zapobiegające ciężkim stanom niewydolności oddechowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij