Życie z alergią

Jakie są wady ślubu?

Jakie są wady ślubu

Ślub to wielu kobiet najpiękniejszy moment w życiu, na który potrafią z utęsknieniem czekać przez długie lata. Jednak istnieją panie, które wcale nie czują potrzeby zamążpójścia. Jakie są wady ślubu?

Wesele wymaga sporych nakładów finansowych

Gdy decydujemy się na ślub, to zazwyczaj musimy wyprawić wesele. Rodzice i przyjaciele nie zrozumieją, jeśli poprzestaniemy wyłącznie na zaproszeniach na uroczystość w kościele czy urzędzie stanu cywilnego. Oni oczekują wielkiej imprezy, najlepiej połączonej z poprawinami. Jednak dla wielu osób organizacja wesela wiąże się z koniecznością zaciągnięcia dużego kredytu. Te pieniądze można by wydać znacznie lepiej, np. kupując wspólne mieszkanie.  Wesele nie zawsze się zwraca.

Osoby niezaproszone na wesele będą miały żal

Gdy organizujemy wesele, siłą rzeczy musimy dokonać selekcji gości. Nie każdego zaprosimy, bo sala weselna ma ograniczoną pojemność, a my ściśle zdefiniowany budżet. Tutaj bardzo często rodzą się konflikty. Część kuzynek oraz koleżanek z pewnością się obrazi z powodu braku zaproszenia.

Ślub powoduje stres

Panna młoda często przeżywa ogromny stres związany ze ślubem czy weselem. Boi się, że coś pójdzie nie tak, gorset będzie się zsuwał podczas tańców, obiad nie będzie świeży i smaczny. Niestety, ten stres często przypłacamy zdrowiem, gwałtownie chudniemy, jesteśmy osłabione, dotyka nas migrena.

Nie każdy lubi atmosferę ślubu i wesela

Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny. Część kobiet marzy o białej sukni i weselu do białego rana. Część nie lubi atmosfery towarzyszącej tego typu uroczystościom. Czuje się na nich źle. Ma wrażenie, że ludzie są mili tylko na pokaz, a za plecami cię obgadują.

Konieczność wymiany dokumentów

Kobiety nie muszą zmieniać nazwiska po ślubie, wówczas mogą pozostać przy starych dokumentach. Jednak jeśli je zmienią lub zdecydują się na dwuczłonowe, czeka je wymiana dowodu, paszportu, prawa jazdy, karty autobusowej, wizyta w banku, w kadrach w firmie, w której są zatrudnione, a także zmiana podpisu w stopce służbowego maila.

Nazwisko kobiety po ślubie źródłem konfliktów

Nie wszystkie kobiety chcą przyjmować nazwisko męża. Często mają już znane nazwisko w branży, pracowały na to przez wiele lat.  Poza tym nazwisko męża może się nie podobać, być obraźliwe lub pospolite. Jednak panowie źle znoszą odmowę w tej materii.  Biorą ją bardzo mocno do siebie.

Odpowiedzialność finansowa za decyzje partnera

Po ślubie, jeśli wcześniej nie zawrzemy intercyzy, odpowiadamy swoim majątkiem za decyzje partnera. Jeśli on zaciągnie długi bez naszej wiedzy i zgody, będziemy musiały je spłacać. Nasza wyplata pójdzie też na spłatę jego długów alimentacyjnych. Gdy jego firma upadnie, my także będziemy za to odpowiadać osobistym majątkiem. Nie każdy dobrze reaguje na propozycję intercyzy, a bez niej naprawdę sporo ryzykujemy.

W przypadku rozwodu konieczność wypłaty alimentów

Jeśli to my lepiej zarabiamy, a pewnego dnia się rozwiedziemy z partnerem, to on będzie miał prawo zażądać od nas alimentów. To także niezbyt optymistyczna perspektywa, zwłaszcza gdy on znajdzie sobie nową partnerkę, a my będziemy ich utrzymywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *