Dlaczego warto wymagać od faceta

Wiele kobiet boi się stawiać swoim mężczyznom jasne wymagania. Odczuwają lęk na myśl, jak facet zareaguje, gdy dowie się, że ma wcześniej umawiać spotkanie lub przyjeżdżać po nie przed spotkaniem. Nie chcemy wyjść na nadęte, mało nowoczesne i zgrzędliwe. Tymczasem stawianie jasnych oczekiwań ma mnóstwo zalet. Dlaczego warto wymagać od faceta?

On wie, czego od niego oczekujesz

To najważniejsza korzyść, jaką odnosisz ze stawiania mu jasnych wymagań. Faceci często pomagaliby nam, gdybyśmy umiały ich o to poprosić. Przyjeżdżaliby też po nas do domu, gdyby wiedzieli, że tego od nich oczekujemy. Nie zawsze jest tak, że mężczyzna czegoś nie robi z czystej złośliwości i przekory. Czasem po prostu nie domyśla się, że tego od niego oczekujemy. Dopóki on nie wie, czego chcemy, to nie spełni naszych oczekiwań. Pamiętajmy o tym, że nikt nie jest jasnowidzem. Kobiety potrafią się czasem czegoś domyślić, mężczyźni tej umiejętności nie posiadają.

Wyznaczasz swoje granice

Warto wyznaczyć swoje granice, które należy respektować. Jeśli nie pokażesz facetowi, że nie akceptujesz jego spóźnialstwa, tego, że po alkoholu robi się namolny i domaga się seksu, on będzie postępował w sposób budzący twój opór. Im dłużej będziesz milczeć, tym większe prawdopodobieństwo, że narośnie w tobie tak duża niechęć do niego, że w końcu zerwiesz tę znajomość. Będzie ona nie do odratowania.

Pokazujesz, że zasługujesz na szacunek

Jeśli mówisz facetowi, czego nie akceptujesz, może on początkowo narzekać, że zachowujesz się jak księżniczka, ale mężczyźni cenią sobie kobiety, które oczekują szacunku. Po jakimś czasie zauważysz, że gdy minie jego pierwsza złość, on zacznie postępować tak, jak sobie życzysz. Musisz też wyciągać konsekwencje za każdym razem, gdy nie okazuje ci należnego szacunku.  Tylko w ten sposób nauczysz go, jak wiele jesteś warta.

Mężczyźni cenią wymagające kobiety

Choć panowie oficjalnie twierdzą, że nie znoszą księżniczek, to w gruncie rzeczy cenią sobie kobiety, które same siebie szanują i stawiają facetom wysokie wymagania. Widzą w nich bowiem trudną, aczkolwiek wartościową partnerkę, a każdy chce mieć to, co najbardziej wartościowe. Zanim się obejrzysz, a on dzięki twoim wymaganiom, zacznie się o ciebie starać. To nic oryginalnego, nasze mamy i babcie tak postępowały, żyło im się łatwiej niż nam.

Kobiecie, która wymaga od faceta, żyje się łatwiej

Gdy kobieta wymaga od faceta od samego początku, on ma świadomość, że ona odejdzie, gdy nie spełni jej oczekiwań, to stara się. Ona nie musi się prosić o posprzątanie mieszkania, zrobienie zakupów, pomoc we wniesieniu ciężkich siatek. On też nie ma problemu, aby po nią wieczorem podjechać. Pamiętaj, że jesteś księżniczką i zasługujesz na to, co najlepsze.