Jaki podkład do twarzy wybrać
Jessica Johnston z Unsplash

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem kosmetyków do makijażu. Nieustannie mają też premiery nowe formuły podkładów do twarzy. Gdy na rynku aż roi się od fluidów, trudno zdecydować się na ten jeden właściwy. W naszym artykule podpowiadamy, jaki podkład do twarzy wybrać.

Spis treści:

  1. Podkład z filtrem przeciwsłonecznym
  2. Rozświetlający podkład nawilżający zapewni ci efekt glow
  3. Podkład matujący – faworyt Polek
  4. Czy można na co dzień stosować kryjący podkład?
  5. Jak przedłużyć trwałość makijażu?
  6. Podkład mineralny dla cery wrażliwej i alergicznej

Podkład z filtrem przeciwsłonecznym

Niezależnie od tego, na jaki podkład do twarzy się zdecydujesz, powinnaś zwrócić uwagę na to, czy zawiera filtry przeciwsłoneczne. Wiele z nas ma rano niewiele czasu na wykonanie makijażu. W rezultacie skracamy go do minimum. Nie możemy sobie pozwolić na wklepywanie kilku różnych kosmetyków i odczekanie chwili, aż te dobrze się wchłoną. Dobrze, aby podkład do twarzy zawierał filtry przeciwsłoneczne co najmniej o SPF 30. Taki faktor zapewnia realną ochronę przed zgubnym wpływem promieni UV. Fotostarzenie i nieestetyczne przebarwienia na twarzy to tylko problemy natury estetycznej, które mogą stać się naszym udziałem przez zaniechania w pielęgnacji twarzy. Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym chronią nie tylko przed nimi, ale też przed czerniakiem, czyli złośliwym nowotworem skóry.

Rozświetlający podkład nawilżający zapewni ci efekt glow

W tym sezonie najmodniejszy jest efekt glow. Gdy o nim wspominamy, zazwyczaj właścicielki cery suchej postrzegają go jako niezwykle pożądany, natomiast kobiety z cerą tłustą i trądzikową wolą bardziej matujące formuły. Warto jednak wspomnieć o tym, że nawilżające podkłady rozświetlające zapewniają zdrowy blask. On nie ma nic wspólnego z nieestetycznym przetłuszczaniem się strefy T. Nawilżające podkłady rozświetlające sprawiają, że skóra wygląda zdrowo i świeżo.

Podkład matujący – faworyt Polek

Podkład matujący to chyba produkt najbardziej lubiany przez Polki. Wiele z nas chętnie po niego sięga, aby utrzymać w ryzach strefę T, która wykazuje tendencję do przetłuszczania. Ze statystyk wynika bowiem, że najwięcej Polek ma cerę mieszaną. Ich policzki są normalne lub suche, natomiast czoło, nos i broda tłuste. Podkład matujący nie tylko pochłania nadmiar sebum, ale też reguluje pracę gruczołów łojowych. Aby zwiększyć efektu matu i utrwalić fluid, warto sięgnąć po sypki puder matujący. Najlepiej sprawdzi się ten transparentny, gdyż nie zmieni odcienia podkładu.

Czy można na co dzień stosować kryjący podkład?

Jaki podkład do twarzy wybrać, mając spękane naczynka, przebarwienia słoneczne czy trądzik? Najlepiej sprawdzi się kryjący fluid. Warto jednak podkreślić, iż po tego typu kosmetyki najlepiej sięgać przed większym wyjściem. Kryjący podkład do twarzy ze względu na swoją ciężką formułę może zapychać ujścia gruczołów łojowych, powodując trądzik. Z tego powodu w jego przypadku należy też przeprowadzić dokładny demakijaż. Najlepiej sięgnąć po olejek do demakijażu, później użyć żelu do mycia twarzy i toniku bądź hydrolatu.

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Uważasz, że podkłady do twarzy dostępne na rynku nie należą do specjalnie trwałych? Bardzo często problem tkwi w nadmiernie przetłuszczającej się cerze, z której kosmetyki do makijażu spływają lub nieestetycznie się warzą. Baza pod makijaż pozwoli ci uniknąć tych niedogodności. Przygotuje skórę na aplikację fluidu. Wyrówna fakturę cery, optycznie zmniejszy ujścia gruczołów łojowych i zmatuje skórę, dzięki czemu podkład tak łatwo nie spłynie. Na koniec należy go scalić za pomocą pudru transparentnego o sypkiej formule.

Podkład mineralny

Gabrielle Henderson z Unsplash

Podkład mineralny dla cery wrażliwej i alergicznej

Dziś coraz więcej Polek skarży się na alergię i wrażliwość cery. W ich przypadku sprawdzi się podkład mineralny, który pierwotnie opracowano z myślą o kobietach po zabiegach medycyny estetycznej, które miały bardzo podrażnioną skórę. Minerały świetnie sprawdzają się także w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Podkład mineralny ma bardzo prosty skład. Nie znajdziemy w nim silikonów czy pochodny parafiny, przez co nie wykazuje właściwości komedogennych. Mamy oczywiście na myśli podkład mineralny w proszku  o bazowym składzie.  Tego typu produkty do makijażu polecamy wam z czystym sumieniem. Kosmetyki mineralne to najlepsze rozwiązanie, gdy nasza cera się przetłuszcza i wykazuje nadmierną tendencję do powstawania niedoskonałości. Pozwalają wyrównać koloryt cery i bardzo dobrze kryją nawet większe niedoskonałości.