Życie z alergią

Jak znaleźć odpowiedni odcień podkładu?

jak znaleźć odpowiedni odcień podkładu

Podkład powinien stanowić naszą drugą skórę, stąd niezwykle ważne jest, aby jego odcień nie odcinał się od naszej karnacji.  Do różnych stopni jasności dochodzi jeszcze tonacja. Nie wystarczy znaleźć jasny fluid, gdy jest się bladą, musi on zawierać neutralne, chłodne lub ciepłe tony. Inaczej będziemy wyglądać karykaturalnie, a nasz makijaż zacznie kłuć innych w oczy. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni odcień podkładu.

Podkład dobieraj do twarzy

Wiele kobiet testuje podkład na dłoni, której odcień może różnić się od naszej twarzy. Dlatego zawsze szukaj testera z pompeczką, nabieraj niewielką ilość i wklepuj ją w linię żuchwy. Zobaczysz wówczas, czy odcień podkładu stapia się z twoim naturalnym odcieniem skóry.

Zwróć uwagę, czy fluid oksyduje

Musisz zawsze popatrzeć na to, czy podkład się nie utlenia. Dlatego nie kupuj go od razu, tylko wyjdź z drogerii, sprawdź, jak po paru godzinach będzie wyglądał na linii żuchwy. Czy nie stanie się ciemniejszy lub bardziej pomarańczowy? Jeśli tak, to sięgnij po jaśniejszy odcień albo przyjrzyj się produktom innych marek.

Działaj zgodnie ze swoją karnacją

Kobiety coraz częściej nie akceptują swojej karnacji. Część pań przyciemnia swoje jasne lico podkładem. Inne z kolei stosują żółty podkład, choć mają jasnoróżową karnację, wygląda to naprawdę fatalnie.  Zaakceptuj tonację swojej skóry i to właśnie do niej dobieraj podkład.

Zainwestuj w biały pigment do podkładów

Niestety, często zdarza się, że jesteśmy dużo bardziej bledsze niż podkłady w drogerii. Na szczęście można kupić nieco ciemniejszy fluid i rozjaśnić go specjalnym pigmentem do podkładów.  W rezultacie uzyskamy odcień idealny do swojej karnacji.

Mieszaj ze sobą podkłady

Jeśli masz dwa podkłady – jeden za jasny, a drugi za ciemny, możesz spróbować je ze sobą połączyć. Dobierz proporcje tak, aby uzyskać odcień idealny do swojej karnacji.  Oczywiście, nie jest to rozwiązanie dla wszystkich z nas. Bez sensu jest kupować dwa różne podkłady do mieszania. Natomiast jest to dobra opcja dla tych z nas, które kupiły nietrafione fluidy, a chcą je jakoś spożytkować.

Zainwestuj w podkład mineralny

Kobietom, które całe życie korzystały z tradycyjnych fluidów, może być bardzo ciężko przestawić się na podkłady mineralne. Niemniej warto dać im szansę. Tego typu produktu często kryją lepiej od niejednego fluidu, wyglądają natomiast dużo bardziej naturalnie, lepiej stapiają się ze skórą. Ponadto do dyspozycji mamy podkłady mineralne nie tylko w kilkunastu stopniach jasności, ale też wpadające w różne tonacje. Bez trudu znajdziemy tutaj bardzo jasny podkład z różowym pigmentem i bardzo jasny podkład z żółtym pigmentem. Dostępne są też produkty bardzo jasne, beżowe i neutralne. Krótko mówiąc, dla każdego znajdzie się coś miłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *