Dieta pudełkowa dla alergika
Kai Pilger z Unsplash

Zdrowe odżywianie to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia każdego człowieka. Dieta ma jednak szczególne znaczenie w przypadku alergików i osób, zmagających się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. Przygotowanie posiłków zabiera wówczas dużo czasu. Dobrym rozwiązaniem jest catering dietetyczny, o którym opowiemy szerzej w naszym artykule.

Dieta pudełkowa – Poznań

Jeśli interesuje cię dieta pudełkowa poznań jest na liście miast, na których terenie działa catering dietetyczny LightBox. Poznań, Komorniki i Luboń – dokładnie do tych miejscowości w Wielkopolsce możesz zamówić diety pudełkowe. Posiłki dostarczane są 6 razy w tygodniu w godzinach porannych. Co istotne – dania przewożone są samochodami z chłodnią, a więc otrzymujesz świeży i apetyczny posiłek.

Poznań to duże miasto, w którym tempo życia jest zawrotne. Ciężko jest znaleźć czas na samodzielne przyrządzanie zbilansowanych posiłków czy obiadów dla całej rodziny. Jeśli masz w domu alergika lub sam nim jesteś – zadanie jest dodatkowo utrudnione. Nie trać czasu – hasło: „catering dietetyczny Poznań” to jest to, czego szukasz.

Catering dietetyczny dla alergików

Dieta pudełkowa opiera się na dobrze zbilansowanych posiłkach, idealnie dostosowanych do potrzeb klientów. Jak wiadomo – każdy ma własne preferencje żywieniowe. Firma cateringowa sprosta wszystkim wymaganiom, ponieważ ma w swojej ofercie takie diety, jak: dieta Slim (dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy), dieta Sport, dieta Vege. dieta No Fish, dieta Vege+Fish itp.

Czy osoby z alergiami i mające nietolerancje pokarmowe mogą znaleźć coś dla siebie? Oczywiście, że tak! Wiele osób zmaga się z nietolerancją laktozy. Objawami tego schorzenia są między innymi: biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha. Dieta jest tu kluczowym elementem terapii. W diecie muszą się znaleźć posiłki przygotowane bez produktów z laktozą. Firma cateringowa ma w swojej ofercie taką dietę, a mianowicie: dietę Lactose Free. Do wyboru jest także wzorcowa, idealnie zbilansowana, dieta Optimum Flex (1800 kcal). Przeznaczona jest dla osób, które są zdrowe i nie mają większych dolegliwości, jednakże chcą się zdrowo odżywiać i dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Wiele diet nadaje się też dla osób, zmagających się z alergiami. Warto zapoznać się ze składem posiłków. Wszelkie składniki, które mogą uczulać, są podane przez firmę przygotowującą dania.

Dietę można dobierać również pod kątem kaloryczności. Zakres obejmuje kaloryczność od 1000 do nawet 4000 kcal (taka dieta sprawdzi się dla sportowców i osób wykonujących ciężką fizyczną pracę). Osoby, które są na diecie odchudzającej, powinny zwrócić uwagę na tak zwany deficyt kaloryczny. Kluczem do sukcesu jest dostarczanie organizmowi około 300-500 kcal mniej.

Czym powinny się charakteryzować zdrowe posiłki?

Regularne posiłki i zdrowe nawyki żywieniowe to sekret zdrowia i dobrej kondycji. Warto zadbać o to, co ląduje na twoim talerzu – niezależnie od tego, czy jesteś alergikiem. Najlepszy catering dietetyczny dostarczy ci zbilansowane posiłki, składające się ze świeżych i zdrowych produktów.

Zbilansowane i świeże posiłki to takie, które dostarczają odpowiedniej liczby kalorii, zestawu niezbędnych witamin i minerałów. Nie zawierają natomiast przetworzonych produktów. Powinny zawierać nienasycone tłuszcze, a znikomą ilość cukru. Trzeba też pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości warzyw i owoców każdego dnia. Ważne jest odpowiednio skomponowane menu, przygotowane przez wykwalifikowanych dietetyków.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze zbilansowany posiłek powinien wyglądać mniej więcej tak:

  • Białka (25% – 30%) – mięso, jaja, ryby, mleko, rośliny strączkowe,
  • Tłuszcze (10% – 15%) – zdrowe oleje, oliwa z oliwek, tłuszcz z ryb itp.,
  • Węglowodany (50% – 60%) – zboża, ziemniaki, rośliny strączkowe.

Bez problemu znajdziesz dobry i tani catering dietetyczny – Poznań ma wiele do zaoferowania w tym zakresie. Pamiętaj, by przeanalizować ofertę pod kątem alergenów i nietolerancji, ale także twojego zapotrzebowania. Zdrowe jedzenie powinno być idealnie dopasowane do ciebie i twojego trybu życia, by dostarczać ci niezbędnej energii.

Podsumowanie: czy warto zdecydować się na dietę pudełkową w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych?

Nie da się ukryć, że samodzielne przygotowywanie posiłków w przypadku nietolerancji laktozy czy alergii jest problematyczne. Konieczne jest poświęcenie czasu na zakupy odpowiednich produktów, a potem ich przyrządzenie. Nikt nie ma dziś na to czasu; szczególnie w dużym mieście, gdzie życie toczy się w ciągłym pędzie. Gotowe posiłki to najlepsze rozwiązanie.

Wybierając konkretny rodzaj diety (na przykład Lactose Free), masz pewność, że znajdą się tam wyłącznie produkty, które służą twojemu zdrowiu. Nie musisz o nic więcej się martwić. Otrzymujesz nie tylko zdrowe, ale też pyszne jedzenie i urozmaicone posiłki. To ważne, ponieważ dieta eliminacyjna bardzo szybko staje się monotonna, gdy korzystamy samodzielnie z tych samych produktów.

Posiłki z diety pudełkowej otrzymujesz prosto do domu, co jest niezwykle wygodne.