Jak zadbać o dłonie i paznokcie?

Dłonie to wizytówka każdej kobiety i także każdego mężczyzny. To właśnie po dłoniach widać upływające lata, dlatego ich pielęgnacja jest szczególnie ważna.

Skóra dłoni nie posiada naturalnej warstwy natłuszczającej i bardzo łatwo się wysusza. Gdy nie jest odpowiednio pielęgnowana, może stać się ściągnięta i pomarszczona. Bardzo ważne jest zatem, aby odpowiednio o nią dbać.

Zabiegi upiększające dla dłoni

Aby skóra dłoni odzyskała jędrność wystarczy kilka zabiegów upiększających. Można je wykonywać w domowym zaciszu z produktów, które są łatwo dostępne. Na przykład może to być okład migdałowo-mleczny, kąpiel z oliwy czy okład z siemienia lnianego.

Jak zadbać o dłonie i paznokcie?

Ważne! Warto również pamiętać, że należy stosować natłuszczające mydła o naturalnym pH.

Dłoni nie powinno się także myć pod gorącą wodą, gdyż dodatkowo wysusza ona skórę i sprawia, że staje się przesuszona i bardziej wrażliwa na uszkodzenia.

Bardzo ważne jest też stosowanie odpowiednich kremów nawilżających, które pozwolą złagodzić objawy starzenia się skóry dłoni. Powinny one zwierać witaminy A, E oraz różne wyciągi roślinne.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, poprawia się również struktura paznokci. Dzięki temu można zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki i pochwalić się pięknymi, naturalnymi paznokciami.