MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak wyposażyć mieszkanie, by nic w nim nas nie uczulało?


Jak wyposażyć mieszkanie, by nic w nim nas nie uczulało?

Wnętrze naszego domu czy mieszkania powinien cechować minimalizm, im bardziej ascetycznie tym lepiej, ale oczywiście o wyposażeniu decyduje poziom naszej alergii.

Im mniej tym lepiej – mniej powierzchni do osadzania się na niej kurzu. Wybór podłogi nie powinien być przypadkowy (należy ją pokryć naturalnym lakierem), podobnie jak farb na ścianę czy dekoracji do pokoju – ilość zawieszek i obrazów warto ograniczyć do minimum.

Poza tym, zamiast nich zastosować np. motywy malowane farbami bez alergenów i dać się ponieść wyobraźni (lub użyć gotowe szablony). Unikać należy tapet papierowych czy wzorzystych winylowych, świetnie gromadzą kurz, którym potem na co dzień oddychamy.

Ads code goes here

Podobnie jak półki z książkami.

Wszystko, co kupujemy jako wyposażenie mieszkania powinno być łatwe w utrzymaniu czystości, na czele z meblami, nadawać się do czyszczenia na mokro i szybkiej codziennej pielęgnacji (a zatem bez złożonych struktur, a o gładkich powierzchniach, bez ratanu i wiklinowych koszy czy szuflad). Od gładkich podłóg po ascetyczne ściany.

Jak wyposażyć mieszkanie, by nic w nim nas nie uczulało?Wybierając plastik i drewno zamiast wykładzin, a jeśli już chcemy zastosować w którymś z pokoi wykładzinę wybierzmy taką z tworzyw sztucznych, a nie z wełny, co zresztą jest tańszym rozwiązaniem.

Okno bez alergii

W oknach nie zawieszamy ciężkich zasłon i firan, skutecznie absorbujących kurz, a wybieramy rolety do zwijania i łatwego czyszczenia czy żaluzje – ale takie do zainstalowania wewnątrz pomiędzy szybami. Zasłony zaś wybieramy z lekkich materiałów, najlepiej dające się uprać w temperaturze zwalczającej roztocza – czyli 60 st.C.

Im mniej przedmiotów zakupimy do wnętrza tym nasze zmiany okażą się tańsze.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij