Jedzenie z mikrofalówki wpływa na ciążę

Wyniki badań opublikowano w Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine. Naukowcy obarczają winą promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane przez urządzenia AGD. Wśród podejrzanych sprzętów znalazły się suszarki, odkurzacze i kuchenki mikrofalowe.

Specjaliści przeprowadzający badanie zwracali uwagę na to, że w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osoby, które nie mają w ogóle kontaktu z promieniowaniem elektromagnetycznym, dlatego porównali wyniki kobiet, które w czasie ciąży miały mniejszy kontakt z urządzeniami elektrycznymi z tymi, które korzystały z nich częściej.

Wyniki badań

Na potrzeby badań 801 kobiet mierzyło w trakcie swojej ciąży czas swojej dziennej ekspozycji na promieniowanie emitowane przez urządzenia domowego użytku, takie jak mikrofalówki, suszarki do włosów, ekspresy do kawy, odkurzacze i wentylatory.

Przez następnych 13 lat naukowcy badali stan zdrowia ich dzieci. Doszli do zaskakującego wniosku, że im większa ekspozycja matki na promieniowanie elektromagnetyczne w czasie ciąży, tym większe ryzyko, że dziecko zachoruje na astmę.