Jak wyglądają pokazy mody w dobie pandemii
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

W Europie zadomowiła się wiosna. Zanim to jednak nastąpiło, projektanci mody zaprezentowali swoje kolekcje na obecny sezon. Tym razem odbyło się to w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Jak wyglądają pokazy mody w dobie pandemii?

Pokaz mody bez publiczności

Ze względu na wysokie zagrożenie epidemiologiczne wielu projektantów decyduje się na prezentację swojej kolekcji bez udziału publiczności. Choć jest to mało interakcyjne rozwiązanie, to takie pokazy są szeroko komentowane w mediach. Zazwyczaj bowiem można je śledzić online. Realizacja takich pokazów znajduje się na wysokim poziomie technologicznym i często przypomina popularne show.

Pokaz mody dla wąskiej grupy widzów

Niektóre domy mody zapraszają na swoje pokazy wąską grupę dziennikarzy. Ci jednak muszą przez cały czas siedzieć w maseczkach w miejscach wyznaczonych przez organizatorów. Zaproszenia na tego rodzaju pokazy mody otrzymują największe autorytety z branży fashion, co może wzbudzić zazdrość ich kolegów i koleżanek.

Pokaz mody dla wąskiej grupy widzów

Zdjęcie autorstwa nappy z Pexels

Pokaz mody na świeżym powietrzu

W związku z tym, iż wirusy przenoszące się drogą kropelkową dużo gorzej rozprzestrzeniają się na świeżym powietrzu, coraz większą popularnością cieszy się organizacja pokazów mody w pięknych ogrodach, parkach, na plaży czy pustyni. Pozwala to zaprosić gości na pokaz, odpowiednio ich posadzić i uczynić imprezę bezpieczną. Ponadto prezentacja nowej kolekcji na tle natury robi wspaniałe wrażenie. Możemy zobaczyć, jak w cieniu drzew wygląda dana sukienka czy kombinezon.

Transmisja pokazu mody online

Coraz częściej projektanci wybierają transmisję pokazu mody online. Mogą ją śledzić nie tylko dziennikarze z branży fashion, ale też zwykli ludzie, którzy poszukują inspiracji  lub noszą się z myślą o zakupie luksusowej sukienki czy torebki. Podczas transmisji pokazu mody online wykorzystuje się nie tylko tradycyjne kamery, ale też drony, co znacznie zwiększa atrakcyjność prezentacji.

Moschino w swoim pokazie mody wykorzystał marionetki

Dom mody Moschino poszedł o krok dalej, w swoim pokazie mody wykorzystał marionetki. Chciał w ten sposób zabrać widza zmęczonego pandemią w magiczny, bajkowy świat, aby ten mógł się na chwilę zrelaksować i zapomnieć o problemach.

Moda użyteczna

Zmieniło się podejście projektantów mody do lansowanych ubrań. Coraz częściej stawiają oni na loungewear wysokiej jakości. Bluza dresowa wykonana z jedwabiu jest  przyjemna dla skóry i doskonale przepuszcza powietrze. Jednocześnie spełnia rolę wygodnego ubrania do home office. Moda użyteczna jeszcze nigdy nie była tak popularna na światowych wybiegach jak dziś. Z reguły lansowano kreacje haute couture.