Moda alergika

Jak wyglądać dobrze jesienią?

Jak wyglądać dobrze jesienią

Jesień ostatnio stała się piękna, ciepła i złocista. Aż chce się spacerować po parku i spędzać czas na świeżym powietrzu. Korzystajmy z promieni słońca, póki możemy, bowiem pod koniec października czeka nas przestawienie czasu. Podpowiadamy, jak wyglądać dobrze jesienią?

Barwne stylizacje

Tej jesieni warto zaszaleć z kolorem. O wiele lepiej żyje się, gdy nie wyglądamy ponuro. Zamiast ubierać się na czarno, beżowo czy brązowo, postaw na kolor. Fioletowa sukienka, musztardowa bluzka, pomarańczowy żakiet czy spódnica w kolorze fuksji potrafią rozpędzić czarne myśli, które lubią nas nawiedzać, gdy dni stają się coraz krótsze. Pamiętaj, że kolor ma ogromną moc. Osoby, które stawiają na żywe, pogodne kolory cieszą się lepszym samopoczuciem od osób przebywających w towarzystwie czerni. Nie bój się nosić kolorów. Wiele kobiet odczuwa dyskomfort na samą myśl, że będzie się wyróżniało w tłumie. Ale przecież o to chodzi, by nie być anonimową, tylko wyrażać swoją osobowość poprzez ubiór.

Makijaż na jesień

Tej jesieni zaleca się wykonanie nieco mocniejszego makijażu niż latem. Stawiamy na fluidy o treściwej formule, które lepiej kryją i w ten sposób tuszują letnie przebarwienia. Oprószamy twarz pudrem, po czym nakładamy opalizujący bronzer i rozświetlacz adekwatny do naszej karnacji. Tej jesieni bardzo modny jest efekt glow. Rozświetlone kości policzkowe, ale też usta. Po latach spędzonych na banicji do łask powracają błyszczyki. Zawarte w nich skrzące drobinki optycznie powiększają usta. Ponadto błyszczyki świetnie też nawilżają usta, co jest istotne zwłaszcza w wietrzne dni.

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Choć zmieniają się trendy modowe i makijażowe, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Wciąż dużą popularnością cieszą się matowe usta w odcieniach czerwieni. Można je zestawić z czarną kreską wykonaną eyelinerem i starannie wytuszowanymi rzęsami.