Moda alergika

Jak wybrać kreację na Sylwestra, mając szerokie ramiona?

Jak wybrać kreację na Sylwestra, mając szerokie ramiona

Choć do Sylwestra pozostały równo 4 tygodnie, już dziś wiele z nas poszukuje efektownej kreacji na tę wyjątkową noc w roku. Niestety, często ogranicza nas sylwetka. Nie każda z nas może pochwalić się szczupłymi ramionami. Oczywiście można je zaakceptować i nosić to, co się lubi. Podpowiadamy, jak wybrać kreację na Sylwestra, mając szerokie ramiona.

Zrównoważ ramiona dołem

Czy wiesz, że oko ludzkie stara się dopasować sylwetkę do znanych sobie kształtów? Oczywiście chodzi tutaj o najbardziej popularne typy sylwetek. Jeśli poszerzysz dół i sprawisz, że ten będzie tej samej szerokości co ramiona, uzyskasz figurę klepsydry. Jeśli masz szerokie ramiona, możesz zestawić bluzkę nicią metalizowaną z rozkloszowaną spódnicą, która doda ci parę centymetrów w  biodrach. Możesz też postawić na długie spodnie z falbanami na wysokości bioder, które także cię poszerzą w biodrach i tym samym zrównoważą szerokie ramiona.

Zrezygnuj z sukienek bez ramiączek

Sukienki bez ramiączek obnażają całą prawdę o twoich ramionach. To kreacje idealne dla szczuplutkich dziewczyn o drobnym układzie kośćca.  Jeśli nie masz wystających obojczyków, lepiej wybrać kreację o innym kroju. Jeśli już zdecydujesz się na sukienkę bez ramiączek, to zadbaj o to, aby miała rozkloszowany dół, który równoważy ramiona. Zarzuć też włosy do przodu. Stworzą one pionową linię wysmuklającą ramiona.

Hiszpanki nie są dla ciebie

Hiszpanki mają w sobie sporo seksapilu, ponieważ odsłaniają ramiona. Jest to jednak opcja dobra dla szczupłych kobiet z wystającymi obojczykami. Im dodaje uroku. Jeśli masz szerokie ramiona, to zarówno bluzka, jak i sukienka z dekoltem typu carmen nie będzie prezentowała się najlepiej.

Unikaj bufek

Ostatnio zapanowała moda na bufki. Są one obecne zarówno w szyfonowych bluzkach, jak i sukienkach. To doskonały krój dla gruszek, które mają szczuplejsze ramiona od bioder. Jednak dla pań o budowie stożka lub kolumny nie jest to najlepsza opcja.

Dekolt typu łódka nie jest dla ciebie

On także sporo odsłania, w tym obojczyki, które gdy są mocno zarysowane, stanowią atrybut kobiety. Kojarzą się bowiem z jej kruchością i delikatnością.  Jeśli już zdecydujesz się na bluzkę o dekolcie typu łódka, pamiętaj o patencie z zarzucaniem włosów do przodu.

Unikaj bluzek i sukienek na ramiączkach

Jeśli masz szerokie ramiona, to sukienki na cienkich ramiączkach nie są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Niestety, tego typu kreacje podkreślają to, co chciałybyśmy zamaskować. Ale jeśli już zdecydujesz się na sukienkę na ramiączkach lub bluzkę, to koniecznie zarzuć włosy do przodu. Niech tuszują ramiona i tym samym optycznie je wysmuklają.

Postaw na sukienkę z rękawkiem

W przypadku pań obdarzonych szerszymi ramionami sukienka z rękawkiem stanowi idealne rozwiązanie. Może on być długi, sięgać łokcia lub 1/3 przedramienia. Ważne, że tuszuje tę część ciała, z której nie jesteśmy do końca zadowolone.