NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Jak podróżować z małym alergikiem?

jak podróżować z małym alergikiem

Czas wakacji to okres wielu podróży, zarówno długich wypraw jak i krótkich wyjazdów weekendowych. Dla alergika, podróż może okazać się pełna nasilonych objawów alergii. Jak podróżować z małym alergikiem?

Podróż z małym alergikiem

Wakacje z dzieckiem wzbudzają u wielu rodziców przerażenie. Dziecko marudzi, szybko się nudzi, a co dopiero, gdy ma alergię. Brzmi jak scenariusz z koszmaru lub dramatu. Jednak wakacje z maluchem wcale nie muszą być pełne przykrych sytuacji czy problemów związanych z alergią. Kilka cennych wskazówek pomoże zorganizować udaną i bezpieczną podróż z małym alergikiem. Wakacyjny wyjazd jest doskonałym treningiem dla układu immunologicznego dziecka, który odpowiada za mechanizm alergii, dlatego warto często wyjeżdżać z dzieckiem.

Jak podróżować z małym alergikiem?

Na początku najlepiej ustalić przedział czasowy, kiedy zamierzamy wyjechać. Skupiając się na wakacjach, musimy wziąć pod uwagę okres pylenia roślin, co w przypadku alergii wziewnej, astmy czy AZS, ma ogromne znaczenie. Lato to dość uciążliwa pora roku, jednak w Polsce mamy rejony, w których ilość pyłków w powietrzu jest znikoma, co sprzyja zdrowiu alergika.

Miejsce także nie pozostaje obojętne. Najkorzystniejsze, na wyjazd z małym alergikiem będzie morze. Najmniejsza ilość pyłków oraz roślinności a także morska bryza i jod. Nic, tylko obrać morze za cel wakacyjnej podróży. Korzystna będzie lokalizacja jak najbliżej linii morza. Szukając odpowiedniego miejsca, warto podpytać wcześniej o obecność zwierząt, wykładzin oraz innych tekstyliów. Coraz więcej hoteli czy pensjonatów oferuje pokoje dostosowane dla alergików, więc takich szukajmy.

To, czym udamy się w podróż jest uzależnione od kosztów oraz innych czynników. Samolotem dostaniemy się na miejsce najszybciej, unikając pyłków z wszelkich pól i łąk. Przelot samolotem jest jednak kosztowny, więc większość z nas wybiera przejazd samochodem. Wtedy musimy zadbać o czyste powietrze w pojeździe, w czym pomoże nam dobra klimatyzacja oraz wentylacja. Otwieranie okien w trakcie jazdy nie będzie najlepszym pomysłem, dlatego starajmy się tego unikać a nasz transport na miejsce będzie bardziej komfortowy dla alergika.

podróżProwiant to nieodłączny element każdej podróży. Aby nie tracić czasu na szukanie sklepu z ekologiczną żywnością czy ulubionym i bezpiecznym smakołykiem naszego dziecka, zabierzmy jedzenie ze sobą. Suche przekąski zapakujemy do bagażnika czy podręcznej torby. W każdej chwili, nasz maluch będzie mógł się posilić, a my nie będziemy zamartwiać się, czy to co zjadł, czasami nie wywoła u niego reakcji alergicznej.

Jadąc w podróż z małym alergikiem pamiętajmy, by zabrać ze sobą jego leki oraz kontakt do pediatry. Najlepiej spisać także adresy pobliskich aptek czy przychodni, na wypadek, gdybyśmy potrzebowali pilnej pomocy lekarskiej.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2