MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wakacyjny wypoczynek – szukamy restauracji dla małego alergika


restauracja-dla-malego-alergika

Wakacyjny wypoczynek to czas, kiedy częściej odwiedzamy restauracje, odpoczywając od godzin spędzonych w kuchni. Szukamy restauracji dla małego alergika, który może być dość wymagającym klientem.

Alergia pokarmowa to jedno z najczęściej występujących uczuleń, szczególnie wśród dzieci. Wybierając się na wakacje nie możemy zapomnieć o zasadach żywienia małego alergika, a z tym wiąże się wybór odpowiedniej restauracji.

Ads code goes here

Eko restauracje

Na rynku gastronomicznym powstaje coraz więcej restauracji z ekologiczną żywnością. Stosowane w nich eko produkty są znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze dla alergików niż pełne chemii fast foody. Taka moda pozwala na szerzenie zdrowych nawyków żywieniowych także wśród osób, niemających problemów z alergią. Jedzenie przygotowane z ekologicznych produktów może być równie smaczne jak te ze zwykłych restauracji. Zanim wybierzemy się w dane miejsce, sprawdźmy wszystkie punkty gastronomiczne położone w okolicy. Dodatkowe zaznaczenie ich na mapie pozwoli uniknąć długiego szukania właściwego lokalu gastronomicznego.

Indywidualne menu

Niektóre restauracje oferują specjalne menu, układane pod indywidualne potrzeby małego klienta. Każdy alergik może uzgodnić z kucharzem, jakie produkty spożywcze mają się znaleźć w daniach, a jakie nie są tolerowane. Pozwala to uniknąć groźnych reakcji organizmu i objawów alergii. Restauracje hotelowe coraz częściej zachęcają do skorzystania z tego typu usług, co jest szczególnie korzystne dla alergików, stosujących dietę bezglutenową.

Zachowanie ostrożności

restauracja

Może się zdarzyć, że w miejscu naszego wakacyjnego pobytu nie ma ekologicznych czy bezglutenowych restauracji a w hotelu nie możemy ustalić osobnego menu. W takim przypadku musimy ostrożnie wybierać posiłki z karty dań. Zamawiajmy takie jedzenie, w których składzie nie będzie uczulających nas produktów. Zawsze możemy dopytać kelnera o przyprawy oraz inne składniki, użyte do przygotowania potrawy. Takie, szczegółowe informacje dadzą nam pewność i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że to co zamówił nasz mały alergik, nie wywoła niepotrzebnych reakcji. Zawsze miejmy jednak pod ręką leki zażywane przez naszą pociechę. W razie potrzeby będziemy mogli natychmiast zareagować.

Wybierając miejsce na wakacyjny wypoczynek, poszukajmy odpowiednich restauracji, w których mały alergik będzie mógł ze spokojem zjeść zdrowe posiłki. Wakacje powinny być czasem bez żadnych zmartwień, więc postarajmy się ich uniknąć.

Jeden komentarz
  1. Izabela Matuszewska

    28 lipca 2015 at 13:49

    Takie restauracje powinny byc w każdym mieście.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij