girl

Pielęgnacja skóry alergicznej jest bardzo ważna. Wymaga odpowiednich kosmetyków i właściwego traktowania.

Wrażliwa skóra alergiczna

Skóra alergika jest bardzo wrażliwa na wszelkie czynniki. Często pojawia się na niej zaczerwienienie. Staje się szorstka i sucha. Codzienne czynności mogą ją podrażniać, przez co takie objawy jak swędzenie, kłucie i pieczenie będą się nasilały. Do tego dochodzą ubrania z niewłaściwych materiałów, sztucznych tkanin. Wszystkie te czynniki działają niekorzystnie na naszą skórę, dają poczucie dyskomfortu.

Winne alergeny

Substancje uczulające znajdują się nie tylko w w powietrzu czy produktach spożywczych ale także w kosmetykach. Konserwanty i zapachy w nich zawarte uszkadzają barierę ochronną skóry, narażając ją na wystąpienie reakcji alergicznych. Aby uniknąć kontaktu skóry z niechcianymi substancjami należy stosować odpowiednie preparaty hypoalergiczne, dedykowane wrażliwej skórze alergicznej.

Jak pielęgnować skórę alergiczną?

hand

Właściwe zabiegi pielęgnacyjne nawilżą naszą skórę. Musimy oczyszczać ją specjalnymi środkami dermatologicznymi, które są delikatne i nie zawierają szkodliwych substancji. Woda termalna z pewnością ukoi skórę. Przy pielęgnacji nie możemy zapominać o właściwym kremie ochronnym. Taki produkt powinien być przeznaczony do skóry ze skłonnością do alergii. Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i chroniące skórę dostaniemy w aptekach. Balsamy czy kremy powinno się stosować tak często, jak wymaga tego nasza skóra.

Zero mydła

Mydło wysusza skórę, która w przypadku alergii potrzebuje ciągłego nawilżenia. Alergicy powinni używać specjalnych płynów czy żeli myjących. Przy atopowym zapaleniu skóry niezbędne jest stosowanie emolientów, które odpowiednio natłuszczają skórę, pozostawiając na niej warstwę ochronną.

Skóra alergiczna jest zdecydowanie wymagająca i wrażliwa. Producenci oferują jednak specjalistyczne produkty służące do pielęgnacji takiej skóry. Dbanie o nasze ciało zapewni nam komfort oraz piękną i zdrową skórę każdego dnia.