Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Najlepsze prezenty na mikołajki dla dziecka

prezenty na mikołajki

Mikołajki już tuż tuż, więc wiele z nas poszukuje idealnego prezentu dla swojego dziecka. Nasze propozycje na prezenty na Mikołajki dla dziecka powinny ułatwić to zadanie.

Dzień Św. Mikołaja

Na dzień Św. Mikołaja czyli 6 grudnia czekają wszystkie dzieci. Ta wyjątkowa data upamiętnia biskupa Miry. Wedle tradycji, w tym dniu obdarowywano się upominkami. Najbardziej na ten dzień czekają dzieci, które z wielką niecierpliwością wyczekują prezentów ukrytych pod poduszką czy w specjalnej skarpecie. Mikołajki to wspaniała okazja do dzielenia się radością i dobrym słowem, bo przecież prezenty wcale nie muszą mieć postaci materialnej. Najważniejsze, żeby pochodziły prosto z serca.

Najlepsze prezenty na mikołajki dla dziecka

Wybór prezentu dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodzica czy innej bliskiej osoby. Producenci nie ułatwiają nam podjęcia decyzji, podsuwając coraz to nowe zabawki czy gadżety. Po przejrzeniu oferty sklepów postanowiliśmy wybrać takie prezenty, które według nas, spodobają się dzieciakom.

Klocki Lego mój kolego!

Klocki to niezwykle rozwijająca zabawka. Dzięki niej zdobywamy umiejętności manualne. Rozwija się także myślenie przestrzenne, które może pomóc w nauce. Najpopularniejsze na świecie klocki czyli słynne Lego to prezent dla dzieci w każdym wieku. Specjalne serie dla najmłodszych, umożliwiają im ciekawą i kreatywną zabawę. Wśród klocków znajdziemy takie, które zostały stworzone z myślą o fanach popularnych bohaterów filmowych czy książkowych. Klocki Lego ucieszą każdego małego konstruktora.

1…2…3…zagraj Ty!

W dobie Internetu, gier komputerowych i konsoli warto czasem powrócić do tradycyjnych form, czyli gier planszowych. W tym przypadku, producenci również nie zawodzą, tworząc coraz to nowe i tematyczne gry, które wciągają na długie godziny. Jedną z popularniejszych gier jest Scrabble, gdzie na specjalnej planszy układa się słowa, zbierając za nie punkty. To idealna gra dla całej rodziny, która nie tylko bawi ale uczy poprawnej polszczyzny oraz słowotwórstwa. Inną propozycją jest Jenga lub jej nowsza wersja – Jenga Boom. W tej grze układa się wieżę z drewnianych klocków, które następnie należy wyciągać tak, aby nie zawalić całej konstrukcji. Gra gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy i sprawdzenia precyzji ruchów. Naszą zręczność i czujne oko sprawdzi Prawo Dżungli czyli Jungle Speed. Grając w nią poczujemy ducha prawdziwej rywalizacji. Grać mogą i mali i ci nieco starsi, więc taki prezent będzie wspaniały dla całej rodziny.

Zaczytaj się!

mikołajki

Książki to być może prosty pomysł na prezent, ale za to trafiony. Jeśli nasze dziecko lubi czytać, książka będzie doskonałym prezentem na mikołajki. Tym nieco młodszym maluchom możemy kupić książeczkę obrazkową, która z pewnością zaciekawi go swoimi kolorowymi ilustracjami. Taka forma ma również zadanie edukacyjne. Książki rozwijają wyobraźnię i poszerzają zasób słownictwa. Warto więc wybrać się po prezent właśnie do księgarni.

Pokoloruj mój świat!

Kto powiedział, że kolorowanki muszą być nudne? Na rynku dostępne są specjalne książki do kolorowania, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zwykle mają temat przewodni jak las, ogród czy świat magii, prosto z Harrego Pottera. Taka książka skrywa ilustracje, które w dowolny sposób możemy kolorować, tworząc tym samym własną i niepowtarzalną historię. To świetne rozwiązanie dla dzieci, które powinny się wyciszyć i dla tych, którzy nie rozstają się z kredkami czy flamastrami.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *