ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

Jak działa jedwab antyalergiczny?

Jak działa jedwab antyalergiczny?

Według prof. dr hab. n. med. Romana Nowickiego z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii Alergologii GUMed w leczeniu infekcji bakteryjnych w AZS zaleca się noszenie jedwabnej odzieży zawierającej czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5 (AEGIS), która redukując liczbę kolonizujących skórę gronkowców, zmniejsza nasilenie wyprysku.

Odzież lecznicza z oczyszczonego jedwabiu naturalnego

jest dostępna też na naszym rynku. Co ją cechuje? Jest delikatna, elastyczna, przewiewna, wygodna do noszenia zarówno jako bielizna nocna, jak i w ciągu dnia pod ubraniem, aby nie podrażniać chorej skóry – dobrym przykładem jest DermaSilk®.

Skuteczność inteligentnej dzianiny potwierdzona jest aż 8 badaniami klinicznymi z udziałem ponad 300 pacjentów. Materiał jest hipoalergiczny, wolny od potencjalnych alergenów spotykanych w ubraniach bawełnianych: wybielaczy, barwników, utwardzaczy. Materiał ten może być używany z emolientami lub innymi maściami, wtedy wzmacnia ich skuteczność w leczeniu.

Jak działa jedwab antyalergiczny?

Swędzenie

główny objaw atopowego zapalenia skóry, bywa gorsze niż sam ból, więc w leczeniu AZS tak ważna jest codzienna pielęgnacja. Skóra atopowa ma uszkodzony płaszcz tłuszczowy skóry.

W pielęgnacji należy więc uwzględnić przede wszystkim preparaty zawierające składniki odnawiające jego strukturę, najlepiej w postaci emulsji oraz substancje rozpuszczalne w wodzie, jak i w tłuszczach.

Jako, że jest to skóra ekstremalnie wrażliwa, skłonna do podrażnień – zaleca się zakładanie specjalnej miękkiej i idealnie gładkiej odzieży, która nie drażni chorej skóry, działa kojąco, a także rękawiczek, które uniemożliwią drapanie. Jedwabne włókna są wyjątkowo długie (ponad 800 m), dzięki czemu materiał jest gładki, nie odchodzą od niego końcówki włókien, mogące podrażniać wrażliwą skórę (tak, jak to ma miejsce w przypadku tkaniny bawełnianej).

Dla najmłodszych

Jedwab absorbuje wilgoć z otoczenia (w tym z powierzchni skóry) – aż do 30% swojej wagi, gdyż wilgotność (i wychłodzenie) skóry jest czynnikiem wzmagającym potliwość i świąd.

Zaletą jedwabiu jest jego zdolność do termoregulacji, w efekcie czego ciało mniej się poci. Hipoalergiczność oczyszczonego jedwabiu to bezcenna cecha dla niemowląt i dzieci alergicznych. Ponadto taki materiał jedwabny jest antystatyczny, nie kumuluje roztoczy i kurzu.

Taka tkanina ta działa jak „druga skóra” i daje ukojenie chorej skórze. Wspiera ją nie tylko w ostrych stanach chorobowych, ale także profilaktycznie, aby jak najdłużej utrzymać ją w dobrej kondycji. Ważne jest, aby w porę dobrze zdiagnozować rodzaj alergii skórnej i wprowadzić najskuteczniejszą formę leczenia.

Z jedwabnego materiału dla osób z AZS w ofercie są produkty dla niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych kobiet i mężczyzn – body z rękawiczkami, spodenki ze stopkami, piżamka, kominiarka, koszulka, t-shirt, legginsy, maska na oczy, skarpetki, stopki, pończochy, opaski (na kolana, uda, łokcie), rajstopy, rękawiczki, majtki, bokserki, szorty, tanga, topy.
Dermatologiczny jedwab, jak każdy materiał z jedwabiu, wymaga starannej konserwacji.
AP

Źródło – DermaSilk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0