Jak działa jedwab antyalergiczny?

Dla najmłodszych

Jedwab absorbuje wilgoć z otoczenia (w tym z powierzchni skóry) – aż do 30% swojej wagi, gdyż wilgotność (i wychłodzenie) skóry jest czynnikiem wzmagającym potliwość i świąd.

Zaletą jedwabiu jest jego zdolność do termoregulacji, w efekcie czego ciało mniej się poci. Hipoalergiczność oczyszczonego jedwabiu to bezcenna cecha dla niemowląt i dzieci alergicznych. Ponadto taki materiał jedwabny jest antystatyczny, nie kumuluje roztoczy i kurzu.

Taka tkanina ta działa jak „druga skóra” i daje ukojenie chorej skórze. Wspiera ją nie tylko w ostrych stanach chorobowych, ale także profilaktycznie, aby jak najdłużej utrzymać ją w dobrej kondycji. Ważne jest, aby w porę dobrze zdiagnozować rodzaj alergii skórnej i wprowadzić najskuteczniejszą formę leczenia.

Z jedwabnego materiału dla osób z AZS w ofercie są produkty dla niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych kobiet i mężczyzn – body z rękawiczkami, spodenki ze stopkami, piżamka, kominiarka, koszulka, t-shirt, legginsy, maska na oczy, skarpetki, stopki, pończochy, opaski (na kolana, uda, łokcie), rajstopy, rękawiczki, majtki, bokserki, szorty, tanga, topy.
Dermatologiczny jedwab, jak każdy materiał z jedwabiu, wymaga starannej konserwacji.
AP

Źródło – DermaSilk.pl