Życie z alergią

Inni mają lepiej. Skąd się bierze zazdrość?

skąd się bierze zazdrość

Bardzo często wychodzimy z założenia, że trawa jest bardziej zielona u naszego sąsiada. Skąd się bierze zazdrość? Dlaczego uważamy, że inni mają lepiej? Jak sobie radzić z tego typu negatywnymi emocjami?

Zazdrość potrafi zatruć całe życie. Jest bardzo toksyczna i czyni nas nieszczęśliwymi ludźmi. Dla naszego dobra jest przestać zazdrościć innym różnych rzeczy. Gdy pozbywamy się ze swojego wnętrza negatywnych uczuć, odzyskujemy wewnętrzną równowagę i czujemy się szczęśliwsi.

Zobacz, jak bardzo szczęśliwą kobietą jesteś

Bardzo często nie potrafimy docenić dobra, które nas otacza. Jesteśmy zdrowi, wolni od uzależnień, mamy wspaniałych przyjaciół, pasję w życiu, a nasza praca daje nam satysfakcję. Koncentrujemy się natomiast na tym, czego nam brakuje. Możemy ubolewać nad brakiem domu z ogródkiem, tłumacząc to niskimi zarobkami. Nie patrzymy przy tym obiektywnie na sytuację.  Koleżanka ma taki dom na wsi, z dala od miasta, do którego musi codziennie dojeżdżać. Wzięła na niego pół miliona kredytu, który będzie spłacała przez 30 lat. W rezultacie codziennie boi się utraty pracy, pozwala się terroryzować i wykonuje zawód, który nie daje jej żadnej satysfakcji. Może się okazać, że to ty masz lepiej, bo zamiast kredytu masz na koncie oszczędności zapewniające ci poczucie bezpieczeństwa. Mieszkasz w bloku, więc nie musisz się martwić kosztami naprawy dachu, bo kilkanaście rodzin będzie w nich partycypowało. Twoje mieszkanie znajduje się w centrum miasta wojewódzkiego, masz tutaj łatwy dostęp do kultury, znajomych i galerii handlowych.  Twoja praca daje ci satysfakcję i nie musisz zostawać w niej po godzinach. Szef cię szanuje i nie musisz zgadzać się na złe traktowanie.

Zrób coś, aby to zmienić

Jeśli coś bardzo ci przeszkadza, zrób coś, aby to zmienić.  Zazdrościsz koleżance smukłej sylwetki? Przestań objadać się słodyczami, zapisz się na siłownię lub zacznij regularnie biegać wieczorami.  Masz kompleksy na punkcie swojej cery? Zapisz się do dermatologa, który wykona wszystkie stosowne badania i przepisze ci lek na trądzik. Zamień negatywną energię zazdrościmy na pozytywną, która popycha cię ku zmianom na lepsze.

Ciesz się z tego, co masz

Naucz się doceniać to, co masz. Gdy dostrzeżesz drobiazgi, które składają się na twoje codzienne życie, poczujesz się szczęśliwa. Masz kochającą mamę, która zawsze cię wspiera. Jesteś osobą asertywną, tego nauczyli cię rodzice. Faceci cię szanują.  Zwierzęta uwielbiają. Masz swoją pasję w życiu, która daje ci mnóstwo pozytywnej energii. Twoim przyjaciołom naprawdę na tobie zależy i są gotowi spieszyć ci z pomocą.  Jesteś zdrową, zgrabną kobietą.

Nie porównuj się do innych, bo nie znasz całej sytuacji

Pamiętaj, aby nigdy nie porównywać się z innymi, bo nie prowadzi to do niczego dobrego. Każdy z nas ma jakieś zalety i jakieś deficyty. Twoja koleżanka  może ma dłuższe włosy, ale ty masz ładniejsze zęby. Warto to mieć na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *