Ciąża i dziecko

Dlaczego warto wybrać ekologiczne naczynia?

Dlaczego warto wybrać ekologiczne naczynia

Naczynia to element wyposażenia kuchni, na który często decydujemy się pod wpływem chwili,  stwierdzając, że jakiś zestaw w sklepie jest ładny i będzie stanowił ozdobę naszego stołu.  Tymczasem bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że to, w czym jemy posiłki, może negatywnie wpływać na nasze zdrowie.  Sytuacja jest szczególnie trudna zwłaszcza w przypadku naczyń oraz sztućców wykonanych z myślą o najmłodszych. Nie chcemy, aby dzieci zrobiły sobie krzywdę metalowym widelcem czy nożem, boimy się też, że mogą rozbić szklany talerz i się nim pokaleczyć. W rezultacie kupujemy plastikowe talerzyki i sztućce, które uchodzą w powszechnym przekonaniu za dużo bardziej bezpieczne.  Tymczasem niekoniecznie tak jest. Dlaczego warto wybrać ekologiczne naczynia dla dzieci?

Plastikowe naczynia dla dzieci mogą zaburzać gospodarkę hormonalną

Plastikowy talerzyk wydaje się bezpieczny, ponieważ dziecko nie może go stłuc, nawet gdy zrzuci posiłek na podłogę. Plastikowy widelec także jest bardziej tępy od metalowego i maluszek z pewnością się nim nie pokaleczy. Jednak  plastik jest rozwiązaniem mocno kontrowersyjnym z punktu widzenia zdrowia dziecka. Bardzo często bowiem zdarza się, że wykorzystuje się ten najtańszy, który zawiera BPA, czyli substancje zbliżone pod względem budowy do estrogenów, którą mogą zaburzać pracę gospodarki hormonalnej u dorosłych, a co dopiero u maluszków.

ecorascals naczynia bambusowe

Jakie niebezpieczne substancje zawierają talerzyki dla dzieci?

Ponadto w plastikowych talerzykach i sztućcach stworzonych z myślą o dzieciach można znaleźć wiele niebezpiecznych sytuacji o potencjalnym działaniu rakotwórczym. Należą do nich ftalany oraz metale ciężkie, w tym kadm i ołów.  Metale ciężkie wykazują tendencję do kumulowania się w organizmie przez lata, te gromadzą się szczególnie w tkance tłuszczowej.  Wpływają negatywnie na podziały komórkowe i nasz materiał genetyczny. W rezultacie mogą prowadzić do niekontrolowanego namnażania komórek, czyli procesu nowotworzenia.  Choć coraz więcej naczyń plastikowych posiada europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, to podczas ich użytkowania talerzyk czy łyżeczka mogą ulec uszczerbieniu, przez co pociecha wraz z posiłkiem zje kawałek mikroplastiku.  Lepiej, gdy naczynia oraz sztućce są wykonane z naturalnych tworzyw, wówczas po uszczerbieniu dziecko połknie kawałek naturalnego tworzywa zawierającego celulozę neutralną dla ludzkiego organizmu. Dlatego warto zwrócić uwagę zarówno na to, skąd pochodzą warzywa podawane dziecku, jak i na to, w jakich naczyniach podajemy mu posiłki.

ecorascals łyżeczka bambusowa

Ekologiczne naczynia dla dzieci są przyjazne dla środowiska

Decydując się na ekologiczne naczynia dla dzieci, nie tylko unikamy wielu szkodliwych substancji, ale też nie zaśmiecamy naszej planety. Tego typy wyroby są w pełni biodegradowalne, można je poddać recyklingowi, zatem nie zalegają przez setki lat na wysypiskach śmieci. Stosując je, robimy coś dobrego dla przyszłości naszych dzieci. Nie skazujemy ich na życie na planecie, która tonie od zalewu plastikowych odpadów.

naczynia bambusowe ecorascals

Jakie są zalety naczyń bambusowych?

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci są naczynia i sztućce ECORASCALS.  Zostały one wykonane z bambusa, który jest surowcem naturalnym, organicznym, biodegradowalnym i uprawianym bez użycia pestycydów.  Może on zostać poddany recyklingowi.  Naczynia oraz sztućce z bambusa marki ECORASCALS można stosunkowo łatwo wyczyścić, ponadto są one niezwykle przyjemne w dotyku.  Sprawdzą się w przypadku małych dzieci, ale także osób dorosłych, gdy urządzamy ogrodowe party i boimy się, że szklane talerze oraz szklanki mogą ulec uszkodzeniu.

bambusowa miseczka ecorascals

Naczynia bambusowe ECORASCALS przed pierwszym użyciem należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Tego rodzaju akcesoriów kuchennych nie czyścimy w zmywarce i nie wykorzystujemy do podgrzewania potraw w mikrofalówce czy piekarniku, mogą bowiem ulec uszkodzeniu.  Przy odpowiedniej pielęgnacji naczynia bambusowe ECORASCALS będą służyły ci przez długie lata.  Wszystkie akcesoria kuchenne tej marki nie zawierają BPA, ftalanów oraz ołowiu.  Są zatem całkowicie bezpieczne także dla najmłodszych dzieci.

talerz bambusowy ecorascals

Jakie elementy zastawy stołowej znajdziesz w ofercie ECORASCALS?

Marka ECORASCALS oferuje zarówno miseczki o różnych ciekawych kształtach, jak i tradycyjne trójdzielne. W portfolio znajdziemy też ekologiczne rurki bambusowe, które nadają się do wielokrotnego użytku i są niezwykle łatwe w myciu, kubeczki bambusowe oraz łyżeczki wykonane z tego naturalnego tworzywa.  Wspomniane naczynia i sztućce zawierają nakładki silikonowe,  które także są wolne od BPA, ftalanów i ołowiu. Spełniają one wymagania współczesnych rodziców, którzy stawiają na aspekt praktyczny. Bambusowa miseczka dzięki nakładkom silikonowym nie spadnie ze stolika, choćby dziecko bardzo się ruszało. Nawet jeśli maluszek przewróci kubek, to nie wyleje z niego całej zawartości, lecz zaledwie kilka kropel. Ze względów praktycznych nie da się uniknąć silikonu w tego typu wyrobach.  Ekologiczne naczynia bambusowe ECORASCALS stanowią ozdobę twojego stołu dzięki designerskim rozwiązaniom. Są też odporne na upadki i z tego powodu mogą być używane nawet przez małe dzieci, które do spożywania posiłków podchodzą jak do dobrej zabawy. Marka ECORASCALS jest dostępna w sklepie internetowym https://iamed.pl/.

ecorascals talerz bambusowy

Komentarze (22)

jadzia

3 lata temu

Jakie te naczynia bambusowe są urocze:)

tycjana

3 lata temu

Te naczynia bambusowe mają w sobie sporo uroku:)

gosia

3 lata temu

Taka miseczka bambusowa na kolację wygląda super.

ines

3 lata temu

Takie bambusowe naczynia są zdrowe i się nie tłuką.

graża

3 lata temu

Te miseczki mają naprawdę bardzo ładne, przemyślane kształty:)

kinia

3 lata temu

Ten talerzyk w kształcie sowy skradł moje serce, jestem typową ptasiarą.

iza

3 lata temu

Idealne rozwiązanie dla dzieci, ale też dorosłych robiących często garden party:)

fiona

3 lata temu

Można skomponować praktycznie całą zastawę stołową z bambusa:)

amy

3 lata temu

Piękne są te kształty talerzyków bambusowych:)

christina

3 lata temu

Ja stawiam na zdrowie, nie ma sensu jeść z naczyń, które są plastikowe, bo wraz z ziemniaczkiem połkniemy odrobinę mikroplastiku.

marisol

3 lata temu

Chętnie sprawię sobie taki bambusowy zestaw:)

doris

3 lata temu

Te łyżeczki i talerzyki wyglądają bardzo atrakcyjnie:)

donia

3 lata temu

Te bambusowe miseczki mają w sobie sporo uroku.

vivien

3 lata temu

Te naczynia bambusowe wyglądają naprawdę bardzo ładnie:)

aminata

3 lata temu

Te talerzyki i łyżeczki są super, sama chętnie bym z takowych jadła:)

jasmina

3 lata temu

Te naczynia bambusowe pozwalają na piękne podanie posiłku.

olusia

3 lata temu

Te naczynia wyglądają super;)

emilka

3 lata temu

Bardzo ładne talerzyki i miseczki, które na dodatek są bezpieczne dla zdrowia.

malina

3 lata temu

Te naczynka są bardzo ładne i stylowe:)

lila

3 lata temu

Te naczynia wyglądają na solidne i bardzo ładne:)

ewunia

3 lata temu

Takie naczynia ekologiczne to super sprawa.

marina

3 lata temu

Ta miseczka z sówką jest bardzo ładna. Sama bym z takiej jadła jakieś przekąski:)

Komentarze są wyłączone.