Inhalacje pomocne przy alergii

Czym są inhalacje?

Inhalacja to wdychanie par wód mineralnych, roztworów leków (zazwyczaj rozkurczowych i przeciwzapalnych), ziół bądź aerozoli. Inhalacje stosuje się przy zarażeniu górnych dróg oddechowych oraz przy chorobach dolnych dróg oddechowych (choć rzadziej).

Inhalacje są wykonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu (inhalatora lub nebulizatora), w saunie lub w warunkach domowych przy pomocy zwykłej miski i ręcznika. Wtedy wystarczy sparzyć zioła, uzupełnić napar gorącą wodą, wlać go do miski, nachylić się nad nią, zakryć się ręcznikiem i gotowe. Należy jednak uważać, aby woda i para nie były zbyt gorące. W przeciwnym razie może dojść do poparzenia dróg oddechowych i skóry.

REKLAMA

Inhalacje dla małych dzieci

Inhalacje mogą być też zastosowane w sytuacjach, kiedy zachorowało dziecko. Wielu rodziców korzysta z tej metody. Inhalacje są obecnie coraz częściej stosowane po to, aby wyleczyć dzieci z wielu schorzeń, np. długotrwałego kataru czy zapalenia zatok. Jest to metoda w miarę bezpieczna i przynosząca duża ulgę cierpiącym z powodu kataru maluchom.

Inhalacje pomocne przy alergii

Należy mieć na względzie to, że dziecko ma inny organizm niż osoba dorosła i może inaczej reagować na inhalację. Dlatego też należy skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć, czy nasze dziecko może być poddane inhalacji. Lekarz zbada dziecko, przeprowadzi wywiad i profesjonalnie poradzi.

Sposób wykonania domowych inhalacji

Jak już wspominałam, inhalacje są często stosowane w celu zlikwidowania infekcji dolnych bądź górnych dróg oddechowych, pomagają w przypadku astmy i zapalenia zatok. Dla efektywnego leczenia tych chorób niezbędne jest szybkie działanie. Inhalacje są jednym z domowych sposobów, które zapobiegają zaatakowaniu innych narządów przez infekcję.

Domowy sposób to tzw. parówka. Aby zastosować tę metodę, to należy przygotować w misce roztwór, nad którym trzeba się pochylić, nakryć się na ten czas dużym ręcznikiem i po prostu wdychać opary*. Aby parówka przynosiła efekty, to w roztworze muszą się znajdować jakieś leki wykrztuśne lub odpowiednie olejki eteryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here