proszek-do-prania

Wraz z wzrastającą liczbą alergików, powstają wszelkie środki hipoalergiczne. Czym wyróżniają się tego typu produkty?

Hipoalergiczne środki czystości, czyli mniej uczulające

Tajemniczy przedrostek „hipo” oznacza mniej, czyli dane produkty, opatrzone taką nazwą mniej będą mniej uczulały. Środki hipoalergiczne zawierają małą ilość składników. Nie znajdziemy w nich substancji zapachowych czy barwników, które mogłyby być szkodliwe dla wrażliwej skóry. Im mniejsza ilość substancji w składzie produktu, tym większa szansa, że będzie on bezpieczny dla osoby uczulonej. Dlatego też, tego typu środki są chętnie wybierane przez alergików.

Płyny, proszki oraz mydła

Skóra alergiczna jest bardzo wrażliwa nie tylko na stosowane przez nas kosmetyki ale również środki stosowane do prania czy mycia. Noszone przez nas ubrania czy pościel, w której śpimy mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Niektóre proszki mogą podrażnić nasze ciało, co może objawić się wysypką i uporczywym swędzeniem. Hipoalergiczne płyny do płukania czy prania tkanin są delikatniejsze niż te zwykłe. Dobrym produktem dla alergików jest także tradycyjne szare mydło, które ma znacznie mniejszy potencja alergizujący niż te zapachowe.

Środki czyszczące

czyszczenie

Sprzątanie wcale nie musi być nieprzyjemną czynnością dla alergików. Wiele środków chemicznych działa bardzo niekorzystnie na skórę i może wywoływać różne reakcje alergiczne. Na rynku dostępne są hipoalergiczne produkty do czyszczenia mebli czy podłóg, które nie zawierają sztucznych i silnie żrących substancji, a mimo tego zachowują swoje właściwości. Sprzątanie z takimi środkami będzie dla każdego alergika o wiele bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Bogata oferta produktów hipoalergicznych skierowana jest nie tylko do osób z alergią ale równie tych, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa na wszelkie czynniki. Tego typu środki są dostępne w wielu sklepach. Bez problemu wybierzemy więc odpowiednie dla nas produkty.