Grupa krwi 0 a alergia

To, jak jemy i co jemy ma ogromne znaczenie. Nie wystarczy stosowanie jednej uniwersalnej diety. Do każdej grupy krwi dostosowana jest inna, umożliwiająca życie zgodnie z nią – a tak naprawdę funkcjonowanie w zgodzie z własnym organizmem.

Dr Peter J. D’Adamo oraz Catherine Whintey w swojej książce „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi” dowodzą, że jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z alergią, stosując jedną z czterech diet.

Odżywianie

Można pomyśleć, że odpowiednie odżywianie to żadna rewolucja, bo wystarczy wyeliminować substancje uczulające, jednak dieta zgodna z grupą krwi nie ma na celu eliminacji tylko substancji uczulających.

Grupa krwi 0 a alergiaKorzystnie wpływa ona na odporność całego organizmu, a cała tajemnica jej tkwi w pokarmach lektyny, czyli specyficznych białkach, które mają za zadanie chronić układ immunologiczny roślin i zwierząt. Jeśli spożywamy te niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, może to spowodować reakcje uszkadzające komórki.

Doprowadza to do zwiększonej przepuszczalności błony śluzowej jelit, przedostawania się obcych substancji do organizmu i przeciążenia układu immunologicznego, wywołując nadmierne reagowanie, powodujące objawy alergiczne.

Optymalną dietę dla osób mających grupę krwi 0 prezentują poniższe tabelki.