MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Farbowanie włosów – jakie są przeciwwskazania dla alergików?


Farbowanie włosów przy alergii

Składniki stosowane do produkcji farb do włosów wydają się być znacznie silniej alergizujące skórę głowy, niż wszelkie inne kosmetyki. Szczególnie te, które barwią włosy długotrwale, wnikając głęboko w strukturę włosów.

Na ogół silne stężenie środka utleniającego jest najbardziej szkodliwe dla tych alergików, którzy obawiają się farbowania, by uniknąć podrażnień skóry, oczu, oznak pieczenia.

Zatem w farbach o jaśniejszych odcieniach może tego utleniacza być więcej. A u osób o włosach już wcześniej farbowanych czy po prostu słabych środek ten zadziała silniej niż u pozostałych.

Ads code goes here

Także te farby, które nie zawierają amoniaku silnie ingerują w budowę włosa. Podnoszenie łuski osłonki włosa można dokonać również innymi środkami silnie alkalicznymi. by po farbowaniu zamknąć łuski preparatem o kwaśnym pH, co zawsze w jakiejś mierze osłabia włosy, zwiększa ich łamliwość i matowość.
Niejednokrotnie próbujemy się ratować lipidowymi nabłyszczaczami, ale nie zapominajmy, że zaingerowaliśmy podczas farbowania włosów także silnie w skórę głowy.

Uczulenie na farby do włosów – skąd się bierze?

Farbowanie włosów przy alergiiUczulenie jest częstą reakcją, a pieczenie po podrażnieniu skóry może się utrzymywać i dokuczać nawet kilka dni po farbowaniu.

W sklepach dla alergików pojawiają się alternatywy dla tych farb – np. z prosem i ekstraktami roślinnymi jako bezpiecznymi barwnikami niezawierającymi PPD (p-fenylenodiaminy, która często wywołuje podrażnienia skóry), bez amoniaku, parabenów i metali ciężkich w składzie.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij