Atopowe Zapalenie Skóry LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY NAJNOWSZE

Emolienty – nieoceniona pomoc w walce z atopowym zapaleniem skóry

emolienty

AZS to poważna choroba skóry. Jej pielęgnacja wymaga odpowiednich kosmetyków. Na szczególną uwagę zasługują emolienty – nieoceniona pomoc w walce z atopowym zapaleniem skóry.

Atopowe zapalenie skóry

Skóra z atopowym zapaleniem skóry jest niezwykle wrażliwa. Temperatura powietrza, materiał ubrania czy niewłaściwe kosmetyki mogą pogorszyć jej stan, podrażniając naskórek. AZS towarzyszy świąd, zaczerwienie i stan zapalny skóry. Choroba jest trudna w leczeniu, ponieważ przebiega nieregularnie. Bywają okresy nasilonych zmian chorobowych lub czas, kiedy dolegliwości skórne się nie pojawiają. Atopowe zapalenie skóry wymaga jednak ciągłej pielęgnacji, która powinna być przeprowadzana za pomocą właściwych produktów.

Emolienty – nieoceniona pomoc w walce z atopowym zapaleniem skóry

Emolienty to preparaty stworzone z myślą o wymagającej i suchej skórze. Takie produkty idealnie sprawdzają się przy atopowym zapaleniu skóry, skutecznie walcząc z objawami choroby. Emolienty są tworzone na bazie olejów mineralnych. Naturalne składniki nawilżające działają korzystnie na suchą i podrażnioną skórę. Znajdziemy je w maściach, kremach i emulsjach. Zarówno w kosmetykach do pielęgnacji oraz do codziennego mycia ciała. Takie produkty zapewniają barierę ochronną skóry, przywracają jej elastyczności i umożliwiają szybszą regenerację. Łagodzą stany zapalne i uporczywy świąd. emolientyZatrzymują wodę, co jest bardzo ważne przy atopowym zapaleniu skóry. Emolienty są szczególnie polecane dzieciom z problemem atopowego zapalenia skóry ale z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby dorosłe. Tego typu kosmetyki są dostępne w aptekach, bez recepty. Coraz więcej producentów tworzy całe serie produktów z emolientami, pozwalających na kompleksową pielęgnację wrażliwej skóry. Mają działanie odżywcze i zmiękczające, dzięki czemu poprawia się stan skóry. Emolienty mogą być stosowane u osób z alergiczną i suchą skórą, skłonną do wszelkich podrażnień.

Preparaty z grupy emolientów to podstawowe produkty, polecane nie tylko przy atopowym zapaleniu skóry ale także innymi problemami tego typu. Właściwe kosmetyki to nieoceniona broń w walce z chorobami skórnymi. Ich cenne właściwości niwelują dokuczliwe objawy, pozwalając na lepsze funkcjonowanie dzieci i dorosłych.

Katarzyna Antos