MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Menu

Maść cholesterolowa dla alergików


Maść cholesterolowa dla alergików

Maść cholesterolowa polecana jest wszystkim alergikom, szczególnie latem czy przed korzystaniem z pływalni. Na czym polega jej działanie i na co jest pomocna?

Maść jest dość popularna, szczególnie u osób z atopowym zapaleniem skóry. Można ją w Polsce nabyć w opakowaniach od 100 do 2000 mg.

Ma postać białej miękkiej masy, która w swoim składzie zawiera cholesterol, parafinę i wazelinę (Cholestrolum 3,0; Paraffinum solidum 15,0; Paraffinum liquidum 64,0; Vaselinum album 18,0).
Niegdyś zawierała lanolinę bezwodną oraz cerezynę zamiast parafiny stałej.

Maść tę stosuje się na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składnik preparatów leczniczych.

Jak działa?

Przede wszystkim natłuszcza, chroni skórę i jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadkach mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, przy skórze atopowej – nie powoduje uczuleń.

Maść cholesterolowa ma zdolność emulgowania znacznych ilości wody i wodnych roztworów substancji leczniczych. Często jest składnikiem maści, kremów czy past. Jest bezpiecznym środkiem natłuszczającym nawet dla niemowląt.

Leave a Reply

Be the First to Comment!