Bioderma Atoderm Intensive eye

Skóra powiek to najcieńsza powłoka naszego ciała, która jednocześnie jest najbardziej narażona na przesuszenie. Wynika to z jej specyfiki, nie znajdziemy bowiem na niej gruczołów łojowych, które wytwarzałyby sebum o naturalnym działaniu natłuszczającym. Aby skóra powiek była nawilżona i na długo zachowała młody wygląd, musimy sięgać po odpowiednio dobrane kosmetyki. Jak nasza redakcja ocenia Bioderma Atoderm Intensive eye?

 

Spis treści:

  1. Podrażnienia oczu wywołane przez kosmetyki
  2. Bioderma Atoderm Intensive eye – krem do okolic oczu niwelujący swędzenie
  3. Nawilżający krem pod oczy, który przywraca naturalną barierę hydrolipidową
  4. Produkt do demakijażu oczu dla alergików i osób wrażliwych
  5. Łagodny krem pod oczy, czyli idealna baza pod makijaż
  6. Dermokosmetyki zgodne z założeniami ekobiologii

 

Podrażnienia oczu wywołane przez kosmetyki

Odkąd pamiętam, mam bardzo wrażliwe oczy. Tak bardzo, że nie mogę stosować większości kosmetyków. Znalezienie tuszu do rzęs, cienia, eyelinera czy kremu pod oczy, który nie podrażnia, stanowi nie lada wyzwanie. Gdy już znajdę jakiś kosmetyk, z którego jestem zadowolona, pozostaję mu wierna. Wolę nie ryzykować, że coś zaszkodzi wrażliwej skórze powiek. Niestety, produkty do makijażu dość dynamicznie się zmieniają. Nowe formuły zastępują stare, przez co czasem muszę szukać godnego zamiennika. Zanim jednak go znajdę, często trafiam na produkty, które podrażniają wrażliwą skórę powiek i/lub powodują alergię. Gdy udało mi się skompletować idealny zestaw kolorówki, wciąż nie widziałam na horyzoncie żadnego kremu do powiek, który mogłabym stosować bez obaw. Ostatnio postanowiłam dać szansę dermokosmetykom. Kosmetyki apteczne uchodzą bowiem za dużo bezpieczniejsze dla alergików, ponieważ opierają się na hipoalergicznych formułach. Ponadto wiele z nich zostało przebadanych dermatologicznie. Ich skuteczność nierzadko potwierdzają też testy kliniczne. Moją uwagę przykuł produkt do skóry powiek i okolic oczu – Bioderma Atoderm Intensive eye. Producent twierdzi, iż mamy tutaj do czynienia z dermokosmetykiem 3 w 1. Ma on za zadanie łagodzić i regenerować skórę, a także oczyszczać ją i usuwać z niej makijaż.

Bioderma Atoderm krem do powiek

Bioderma Atoderm Intensive eye – krem do okolic oczu niwelujący swędzenie

Nie zliczę, ile razy trafiałam na kosmetyk do makijażu oczu, który wysuszał moją skórę i dość mocno ją podrażniał. Parę razy na powiekach miałam egzemę, jej pozbycie się nastręczyło mi sporo trudności. Niestety, ciężko znaleźć mi kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu, po który mogłabym sięgać bez obaw. Wiele produktów, zamiast złagodzić suchość i podrażnienie, tylko pogłębiało problem, fundując mi dodatkowo reakcję alergiczną i intensywne pieczenie oraz zaczerwienienie oczu.  Gdy dojdzie do przesuszenia powiek np. wskutek niesprzyjających czynników atmosferycznych, w tym mrozu czy wiatru, należy działać. Inaczej suchość przerodzi się w uporczywe swędzenie. W sezonie jesienno-zimowym moje powieki często przeżywają gorszy okres. Centralne ogrzewanie, z którego korzystamy w domu czy biurze, prowadzi do przeznaskórkowej utraty wody. Skóra powiek nie ma żadnej naturalnej powłoczki natłuszczającej, więc traci ją w pierwszej kolejności. Bardzo często zamienia się w pergamin, jest pomarszczona i szorstka. Najbardziej dokucza mi jednak swędzenie. Gdy stosowałam krem do okolic oczu Bioderma Atoderm Intensive eye, świąd bardzo szybko ustępował. W rezultacie znikał też odruch drapania. To bardzo ważne, ponieważ przez drażnienie mechaniczne można doprowadzić do nadkażenia. Bioderma Atoderm Intensive eye doskonale łagodzi świąd, ponieważ zawiera innowacyjny składnik – Enoxolon.

Bioderma Atoderm Intensive eye krem do powiek

Nawilżający krem pod oczy, który przywraca naturalną barierę hydrolipidową

Gdy skóra jest sucha, nie da się wykonać na niej starannego makijażu. Kosmetyki kolorowe nie rozkładają się na niej równomiernie, a nawet gdy jakoś je rozprowadzimy, to nieestetycznie zbierają się w załamaniach skóry lub spływają z niej. Odkąd stosuję krem do okolic oczu Bioderma Atoderm Intensive eye, nie skarżę się na tego typu niedogodności. Wspomniany dermokosmetyk doskonale nawilża i regeneruje skórę powiek. Dzięki temu cienie do powiek nie wykazują tendencji do rolowania się. Skóra odzyskuje też naturalną barierę hydrolipidową, przez co skutecznie radzi sobie z potencjalnymi alergenami i patogenami. Poprawę stanu powiek zawdzięczamy opatentowanemu kompleksowi LipigeniumTM, który stymuluje syntezę lipidów i przywraca naturalną barierę ochronną skóry. Jednocześnie wykorzystany w produkcie opatentowany składnik Skin Barrier TherapyTM ogranicza przyleganie bakterii do skóry. Zapobiega to groźnym infekcjom i dodatkowemu wysuszeniu skóry.  Bioderma Atoderm Intensive eye wykorzystuje także kwas hialuronowy, czyli humektant, który wiąże cząsteczki wody przy powierzchni skóry.

Bioderma Atoderm krem pod oczy

Produkt do demakijażu oczu dla alergików i osób wrażliwych

Sporych trudności przysparza mi też demakijaż. Znalezienie produktu, który dokładnie usuwa kosmetyki kolorowe, a nie podrażnia przy tym delikatnych okolic oczu, stanowi nie lada wyzwanie. W związku z tym ucieszyłam się, że tak dobrze sprawdza się u mnie Bioderma Atoderm Intensive eye. Produkt ten jest niezwykle łagodny nawet dla delikatnych okolic oczu. Ma też ciekawą konsystencję. Znajdziemy w niej lipidy, które doskonale usuwają tłuste formuły kosmetyków, zgodnie z zasadą, że podobne rozpuszcza się w podobnym. Jednocześnie Bioderma Atoderm Intensive eye to dermokosmetyk o stosunkowo lekkiej formule, która doskonale się wchłania, nie pozostawiając przy tym tłustej powłoczki. Ja unikam wszystkiego, co lepkie, dlatego bardzo odpowiada mi starannie przemyślana receptura omawianego dermokosmetyku. Bioderma Atoderm Intensive eye radzi sobie nawet z wodoodporną maskarą, którą zawsze musiałam zmywać płynem dwufazowym. Ten nie miał zbyt przyjemnej formuły, zawsze pozostawiał lepką powłoczką i „mgłę” na oczach. W związku z tym cieszy mnie fakt, iż trafiłam na kosmetyk wielozadaniowy, którego konsystencja i działanie w pełni mi odpowiadają.

Bioderma krem pod oczy

Łagodny krem pod oczy, czyli idealna baza pod makijaż

Krem pod oczy powinien stanowić dobrą bazę pod makijaż. Niewskazane jest zatem, aby wykazywał tendencję do rolowania czy osadzania się w zmarszczkach. Oczekuję od niego dogłębnego nawilżenia i szybkiego wchłaniania bez pozostawiania lepkiej powłoczki. Bioderma Atoderm Intensive eye doskonale sprawdza się w roli bazy pod makijaż. Do celów pielęgnacyjnych można stosować go z samego rana. Wówczas aplikujemy go na powieki – górne oraz dolne. Czekamy, aż dobrze się wchłonie i wtedy nakładamy cienie, eyeliner, korektor pod oczy oraz tusz. Zauważyłam, że Bioderma Atoderm Intensive eye nie skraca żywotności makijażu. Ten doskonale prezentuje się przez cały dzień. Kosmetyki kolorowe nie wchodzą w załamania skóry, nie podkreślają też istniejących zmarszczek, ponieważ nasza cera wokół oczu została doskonale nawilżona.  Wieczorem omawiany dermokosmetyk stosujemy wraz z wacikiem w celu usunięcia wykonanego wcześniej makijażu. Tutaj nie musimy obawiać się podrażnienia, które często ma miejsce przy stosowaniu tradycyjnych preparatów do demakijażu, ponieważ  krem pod oczy Bioderma Atoderm Intensive eye jest produktem bezwonnym. Niestety, substancje zapachowe, choć uatrakcyjniają korzystanie z dobrodziejstw kosmetyków, należą do jednych z najczęściej spotykanych alergenów.

Bioderma krem do powiek

Dermokosmetyki zgodne z założeniami ekobiologii

Bioderma Atoderm Intensive eye wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie. Działanie omawianego produktu jest zgodne z założeniami ekobiologii. Oznacza to, iż nie mamy tutaj do czynienia ze specyfikiem nadmiernie leczącym, lecz takim, który ma zapewnić właściwe działanie ekosystemu skóry. Więcej informacji nt. linii Atoderm oraz ekobiologii znajdziesz na stronie https://www.bioderma.pl/produkty/atoderm.