Bioderma Atoderm Huile de douche

Choć półki w sklepach uginają się pod ciężarem kosmetyków, w tym także produktów do mycia ciała, to często trudno znaleźć produkt, który nie wysuszałby skóry podczas oczyszczania. Niestety, niektóre specyfiki naruszają naturalną barierę hydrolipidową, powodując okresowe przesuszenie zewnętrznej powłoki naszego ciała. Nie jest to zbyt przyjemne doznanie, dlatego warto znaleźć produkt wolny od tego typu wad. Jak redakcja ocenia nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche?

 

Spis treści:

  1. Zbyt silne substancje myjące a problemy skórne
  2. Dermokosmetyki do mycia ciała i ich zalety
  3. Olejki do mycia ciała idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej i alergicznej
  4. Bioderma Atoderm Huile de douche – kosmetyk wielozadaniowy
  5. Nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy – rozwiązanie dla zabieganych
  6. Olejek myjący i jego właściwości regenerujące skórę
  7. Ochrona uszkodzonej skóry przed bakteriami
  8. Przyjemny kwiatowy zapach o hipoalergicznej formule
  9. Bioderma Atoderm Huile de douche – kosmetyk dla całej rodziny

Zbyt silne substancje myjące a problemy skórne

Nawet osoby posiadające skórę normalną potrafią doświadczyć wielu nieprzyjemności, gdy sięgną po zbyt mocny kosmetyk do oczyszczania. Skóra staje się sucha, szorstka, zaczerwieniona i nieprzyjemnie piecze. Na dodatek  może pojawić się dokuczliwy świąd oraz drobne rany. Gdy skóra jest mocno przesuszona, wykazuje tendencję do pękania. Łatwiej można również przerwać jej naturalną ciągłość, wykonując proste, codzienne czynności. Z kolei osoby o skórze alergicznej i atopowej, często skarżą się na to, iż kosmetyki do oczyszczania, zaostrzają przebieg ich choroby. Oczywiście, to kwestia ich niewłaściwego doboru, na szczęście można znaleźć produkty wolne od tego typu wad.

Dermokosmetyki do mycia ciała i ich zalety

Mam skórę wrażliwą, w okresie jesienno-zimowym na łokciach oraz dłoniach często pojawia się egzema. Ta wykazuje tendencję do nawrotów również w cieplejsze dni, gdy sięgnę po zbyt mocne mydło czy żel pod prysznic. Ponadto wiele kosmetyków myjących po prostu wysusza moją skórę, przez co ta pęka i staje się wrażliwa na alergeny oraz substancje potencjalnie drażniące. Niewiele jest produktów, którym mogę zaufać, zwłaszcza w drogeriach, gdzie większość żeli pod prysznic zawiera substancje zapachowe. Na dodatek ich działanie opiera się na silnych detergentach, które mogą wysuszać skórę. Od pewnego czasu dostrzegam, iż dermokosmetyki lepiej zdają u mnie egzamin. Ostatnio moją uwagę przykuł nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche. Jak go oceniam?

Olejki do mycia ciała idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej i alergicznej

Zauważyłam, że produkty myjące o konsystencji pianki czy olejku zazwyczaj są dużo delikatniejsze dla mojej wrażliwej skóry niż tradycyjne żele pod prysznic. Po pierwsze, zawierają łagodniejsze substancje myjące. Po drugie, producenci równoważą ich działanie dodatkiem substancji nawilżających i natłuszczających. Olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche okazał się dla mnie świetnym rozwiązaniem. W jego składzie znajdziemy aż 33% naturalnych lipidów.  Zaczęłam sięgać po niego wówczas, gdy moja skóra nóg była dość mocno wysuszona przez depilację. Wspomniany dermokosmetyk nie tylko nie pogorszył jej stanu, ale też odżywił ją i nawilżył.  Bardzo szybko pozbyłam się nieprzyjemnego uczucia szorstkości. Skóra też odzyskała dawną elastyczność i gładkość.

Bioderma Atoderm Huile de douche – kosmetyk wielozadaniowy

Nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche stosowałam także na twarz. Producent zapewnia, iż oddaje w nasze ręce specyfik multifunkcyjny. Muszę zgodzić się z jego deklaracjami, chociaż zawsze z dużą dozą nieufności podchodzę do tego typu obietnic. Mam bowiem bardzo delikatną skórę twarzy, która łatwo ulega podrażnieniu. Na szczęście olejek myjący Bioderma Atoderm Huile de douche okazał się niezwykle łagodny. Doskonale usuwa sebum, zanieczyszczenia oraz resztki makijażu z powierzchni twarzy. Nie wysusza jej przy tym. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nie pozostawia na skórze lepkiej powłoczki. To dla mnie bardzo ważna kwestia, ponieważ nie lubię, gdy do mojego ciała przyklejają się jakieś cząstki z powietrza. Delikatnie oczyszczona skóra bez uczucia ściągnięcia to zasługa roślinnych biolipidów.

Bioderma Atoderm olejek do mycia ciała i twarzy

Nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy – rozwiązanie dla zabieganych

Choć moja skóra jest wrażliwa, w okresie jesienno-zimowym łatwo ulega przesuszeniu i wykazuje tendencję do nawrotów egzemy, to nie zawsze mam czas oraz chęci, aby wcierać w nią balsamy. W związku z tym sporym atutem dla mnie okazało się nawilżające działanie olejku do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche. Cieszę się, że zazwyczaj mogę poprzestać na wspomnianym produkcie. To dla mnie duża oszczędność czasu, wieczorem zazwyczaj marzę tylko o tym, aby położyć się spać. Natomiast rano nie mam czasu na pielęgnację ciała. W związku z tym liczbę stosowanych kosmetyków staram się ograniczyć do minimum. Tutaj czuję się rozgrzeszona, ponieważ produkt myjący nawilża moją skórę. Znalazłam również informację, że w przypadku  Bioderma Atoderm Huile de douche można zrezygnować ze stosowania balsamu, ponieważ omawiany specyfik otula nasze ciało płaszczem ochronnym. Intensywnie odżywiona i nawilżona skóra ma utrzymywać się nawet do 24 godzin. To zasługa lipidów, których stężenie w produkcie jest stosunkowo wysokie, wynosi aż 33%. Niemniej nie odczuwam, aby pozostawały one nieprzyjemną, tłustą powłoczkę. Niewątpliwie wykazują wysokie powinowactwo do skóry i doskonale się wchłaniają. To dla mnie miła odmiana, ponieważ nie wszystkie produkty myjące o konsystencji olejku są tak przyjemne w stosowaniu. Wiele z nich pozostawia skórę lepką, przez co czuję się niezbyt czysta. Tutaj ten problem nie występuje.

Olejek myjący i jego właściwości regenerujące skórę

Lubię produkty, które nie tylko przynoszą natychmiastową ulgę, ale też długofalowo przyczyniają się do regeneracji skóry. Niewątpliwie do tego grona należy Nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche. Przywraca on skórze naturalną barierę hydrolipidową, która skutecznie chroni ją przed potencjalnymi alergenami i patogenami. To zasługa witaminy PP oraz opatentowanego kompleksu Skin Barrier TherapyTM.

Ochrona uszkodzonej skóry przed bakteriami

Gdy nasza skóra jest wysuszona i uszkodzona, często stanowi otwarte wrota dla potencjalnych alergenów i patogenów.  Szczególnie groźny jest gronkowiec złocisty, ten stanowi częstą przyczynę nadkażeń bakteryjnych przy skórze alergicznej i atopowej. Na dodatek wykazuje wysoką oporność na powszechnie stosowane antybiotyki, co utrudnia leczenie. W związku z tym warto zapobiegać jego namnażaniu. Nawet gdy miałam miejscowo przesuszoną skórę, która była spękana, nie odnotowałam reakcji alergicznej czy infekcji. Producent zapewnia, iż nawilżający olejek do mycia ciała i twarzy Bioderma Atoderm Huile de douche zawiera opatentowany kompleks Skin Barrier TherapyTM, który chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i wnikaniem bakterii.

Bioderma Atoderm olejek do mycia

Przyjemny kwiatowy zapach o hipoalergicznej formule

Stosowanie olejku do mycia Bioderma Atoderm Huile de douche uprzyjemnia jego delikatny, kwiatowy zapach, którym moim zdaniem zawiera nutkę jaśminu oraz rumianku. Kojarzy się z wiosną i przebywaniem na łonie natury. Bardzo lubię kwiatowe kompozycje zapachowe, te zawsze poprawiają mi nastrój. Jednak bardzo często mam pewne obawy, gdy sięgam po perfumowane kosmetyki. Niestety, substancje nadające woń specyfikom do pielęgnacji ciała, należą też do często spotykanych alergenów. Tutaj kompozycja zapachowa została jednak starannie dobrana i przemyślana. Posiada ona właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula mojej wrażliwej skóry.

Bioderma Atoderm Huile de douche – kosmetyk dla całej rodziny

Bioderma Atoderm Huile de douche to produkt godny polecenia. Można wykorzystać go do mycia ciała, twarzy, a nawet włosów i skóry głowy. To produkt dla wszystkich domowników, w tym najmłodszych.  Olejek myjący Bioderma Atoderm Huile de douche można stosować od 1. dnia życia, za wyjątkiem wcześniaków. Sprawdzi się on w przypadku skóry normalnej, suchej, bardzo suchej, wrażliwej, alergicznej i atopowej. Więcej informacji nt. linii Atoderm znajdziesz na stronie https://www.bioderma.pl/produkty/atoderm/.