łóżko z drewna limby

Podążając za aktualnymi trendami w wyposażeniu wnętrz i ogólnym dążeniu współczesnego człowieka do podtrzymania zdrowia, szybkiej regeneracji organizmu, firma Edar- producent mebli wprowadziła do produkcji meble do sypialni, które może nie są jeszcze popularne w Polsce ale lubiący podróże Polacy na pewno już je znają. Meble , które cieszą się ogromną popularnością w pięknych alpejskich kurortach. Ekologiczne meble, które pomogą nam w utrzymaniu dobrego zdrowia i szybkiej regeneracji organizmu. Meble z alpejskiej limby. Drzewo Limby jest w Polsce bardzo rzadkie i prawnie chronione. Można go kupić w austriackich i szwajcarskich tartakach. Jest też niestety dość drogie ale dzięki swoim właściwościom bardzo cenione przez ludzi dbających o swoje zdrowie.

Alpejska Limba – drzewo o wyjątkowych zdrowotnych właściwościach meble do sypialni z limby

Limba, to piękna, wolnorosnąca odmiana sosny. Naturalnie występuje w piętrze alpejskim borów modrzewiowo- limbowych powyżej piętra świerkowego. Jej igły o srebrnym połysku są zebrane po pięć w jednym pęczku. Najwięcej rośnie jej w Alpach ale i u nas występuje w regionach Tatr i Karpat. W Polsce jest to gatunek chroniony i dlatego pewno meble z tego drewna nie występują w naszym kraju. Drzewo to, jest odporne na silny wiatr, ma bardzo mocny system korzeniowy, dlatego jest sadzone często jako ochrona przed lawinami. Limby często zastępują widywane w Alpach płotki przeciwlawinowe. W Polsce oprócz naturalnych siedlisk, nierzadko spotyka się limby rosnące jako drzewa ozdobne w ogrodach przydomowych(zdjęcie limby z ogródka)Nic dziwnego, jest to bardzo ładne drzewo, a do tego bardzo pięknie pachnie, ma w sobie bardzo dużą ilość zdrowotnych olejków eterycznych. To dzięki jej dużemu skupisku w alpejskim paśmie borów modrzewiowo limbowych, spacer w tych lasach jest uważany za leczniczy. Mieszkańcy Alp od dawna wiedzieli, że otaczanie się tym drewnem jest sprzyjające zdrowiu i odpoczynkowi. Dlatego często wytwarzano z tego drewna meble do sypialni.

Dlaczego Limba pachnie bardziej niż inne lasy?

Z powodu trudnych warunków klimatycznych panujących w wysokich partiach gór. Drzewo limby potrzebuje silnego układu odpornościowego i w tym celu tworzy niezwykle wiele żywic, które przechowuje głównie w twardzieli w kolorze czerwonawym. Jeśli drzewo zostało zranione przez śnieg, burzę czy grad rdzeń sosny leczy się bakteriobójczym działaniem żywic przed infekcjami. W trudnym górskim klimacie jest narażone na ciągłe urazy, więc ciągle produkuje duże ilości żywicy. Te żywice i zawarte w nich olejki eteryczne są odpowiedzialne za przyjemny zapach roztaczający się wokół drzew, jak i ten powoli uwalniający się z drewna. Limba jest jednym z niewielu gatunków drewna o pięknym aromatycznym zapachu, który utrzymuje się przez długi czas nawet w meblach. Jeżeli trochę osłabnie, wystarczy nawilżyć powierzchnię mebli, by otworzyć zaschnięte pory drewna i ponownie zapach będzie równie intensywny.

Naturalne meble z drewna limby

Meble z Limby alpejskiej nie są w żaden sposób malowane czy  olejowane. Są wykonywane z surowego drewna limby, by nie zamykać porów drewna i jego olejkom eterycznym pozwalać wydobywać się na zewnątrz przez cały okres użytkowania mebli. Wyobrażacie sobie ten zapach w sypialni? To tak jakbyśmy spali w alpejskim lesie. Austriacy twierdzą, że człowiek śpiąc w takiej atmosferze, odpoczywa tak głęboko, że serce ma dużo bardziej wolniejszy i stabilniejszy rytm, a dzięki temu człowiek żyje dłużej i cieszy się lepszym zdrowiem. Aromat limby pozwala zaoszczędzić podczas jednej nocy nawet 3500 uderzeń serca, a więc całą godzinę jego pracy. Z wiór powstałych przy produkcji mebli Austriacy robią poduszki, które poprawiają komfort snu i cieszą się popularnością w całym kraju. W Polsce też są już dostępne.

łóżko z alpejskiej limby

W sypialni z surowego drewna limby żyje się po prostu lepiej i zdrowiej

Ponieważ drewno kamiennej sosny ma działanie uspokajające na wegetatywny system nerwowy więc pozwala spać głęboko i mocno jak świstak ???? To dzięki uwalniającym się bez oporów żywicom i olejkom eterycznym zawartych z tym drewnie, a w szczególności pinosylwinie.

Naukowcy przebadali Pinosylwinę występującą w drewnie limby i porównali jej właściwości prozdrowotne z resweratrolem zawartym między innymi w czerwonym winie. Okazało się, że pinosylwina ma znacznie silniejsze właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne oraz wstrzymujące wzrost drożdży niż resweratrol. Dzięki nielakierowanej, czystej powierzchni mebli olejki eteryczne i żywica mogą się optymalnie rozwijać przez cały czas. Uwalniające się z drewna pinosylwina unosi się w powietrzu bez żadnych przeszkód i wydychając ją, odczuwamy pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Nic więcej nie musimy robić, w czasie naszego snu wszystko odbędzie się poza nami.

Kolejną wyjątkową cechą tych mebli jest sprawa odpowiedniego dobrania kleju. Wiadomo, ze elementy drewniane, by powstały meble muszą być w jakiś sposób z sobą połączone, sklejone. Do klejenia tych mebli używamy kleju kazeinowego, tradycyjnego kleju pochodzenia naturalnego. Wszystko , to po to, by niczym chemicznym nie zakłócić prozdrowotnego oddziaływania olejków eterycznych limby.

alpejska limba w sypialni

Limba a Feng Shui

Limba jest to roślina bardzo silna, trwała i odporna, i przekazuje te cechy jako duchowe drzewo mocy, aby pomóc ludziom, którzy czują się zniechęceni, osłabieni, niezdecydowani lub przygnębieni. Dzięki relaksującemu, ciepłemu i oczyszczającemu blaskowi, działa odświeżająco i delikatnie. Ale ma również aspekty bojowe, może promować ekstrawersję i uczynić cię bardziej towarzyskim.

Nie należy też obawiać się użytkowania tych mebli. Drewno pięknie się starzeje i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli ulegnie zabrudzeniu czy poplamieniu, łatwo można usunąć wszystkie defekty ścierając delikatnym papierem ściernym.